بی اطلاعی قطعه سازان ایرانی از داخلی‌سازی قطعات خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 356302
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 00:55
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه در حال حاضر عمده قراردادهای شرکت‌های خودروسازی با فرانسوی‌ها است، گفت: هنوز جزئیاتی از میزان داخلی سازی قطعات خودرو به قطعه سازان اعلام نشده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم ،آرش محبی نژاد با اشاره به قرارداد جدید خودروسازان کشوربا شرکت‌های فرانسوی برای تولید انواع خودرو، اظهارداشت: براساس ضوابط وزارت صنعت، باید این قراردادها با اولویت داخلی سازی قطعات انجام شود.

وی با بیان اینکه اخیراً مشکلات بانکی ایران با کشورهای غربی تا حدودی برطرف شده است، افزود: هم اکنون مقدمات اجرای این قراردادها و ساخت خودروهای جدید آغاز شده اما هنوز جزئیاتی از میزان داخلی سازی قطعات به قطعه سازان اعلام نشده است.

دبیرانجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو اضافه کرد: قطعه سازان باید از جزئیات داخلی سازی قطعات خودروهای جدید مطلع بوده تا با انعقاد قراردادهایی با شرکای خارجی شرایط لازم را برای تولید قطعات مورد نیاز در کشور فراهم کنند.

محبی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر عمده قراردادهای شرکت‌های خودروساز با فرانسوی‌ها است، گفت: این امر باعث می‌شود تا قطعه سازان کشور متمرکز بر تولید قطعات این خودروها در کشور باشند و تا حدودی پتانسیل ها به جای تولید قطعات انواع خودروهای جدید منحصر به تولید قطعات خودروهای فرانسوی شود.

وی با اعلام اینکه براساس ضوابط اعلام شده باید تولید انواع خودروهای جدید با شرکت‌های خارجی با ۴۰ درصد ساخت داخل انجام شود، اظهارداشت: از این ۴۰ درصد شرکت خارجی ۱۵ درصد مونتاژ بدنه و رنگ را انجام می دهد، از ۲۵ درصد باقی مانده هم ۱۰ درصد به قطعه سازان اصلی تحت پوشش شرکت‌ خارجی اختصاص دارد که در مجموع می توان گفت قطعه سازان مستقل ایرانی سهم ۱۵ درصدی را به خود اختصاص می دهند. البته براساس برنامه ریزی ها باید تا دو سال آینده ساخت داخل قطعات خودروهای جدید ۷۰ درصد شود.

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید