پیش‌بینی کاهش تلفات برق در گلستان | اتاق خبر
کد خبر: 356581
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 11:22
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: بر اساس برنامه‌های در نظر گرفته‌شده، پیش‌بینی می‌شود تلفات شبکه برق در استان گلستان امسال به ۱۱ درصد کاهش یابد.

اتاق خبر: علی‌اکبر نصیری، ظهر امروز در شورای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: هم‌اکنون تلفات برق در استان گلستان ۱۲.۹۱ درصد است.

وی افزود: کاهش تلفات شبکه توزیع برق یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو در بخش برق در استان گلستان تدوین‌شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان تصریح کرد: از این میزان از تلفات شبکه برق استان گلستان ۱.۵ درصد تلفات غیر فنی و ۰.۵ درصد تلفات فنی و تعویض سیم‌هاست که برای رفع این نقایص به ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

نصیری افزود: پیک مصرف برق در سال گذشته یک هزار و ۹۱ مگاوات بود که در روزهای زمستانی به ۳۹۰ مگاوات می‌رسد، بر همین اساس امسال با اقدامات پیک زدایی ۶۴ مگاوات معادل ۶۴ میلیون دلار صرفه‌جویی انجام می‌شود.

به گفته وی، نصب ۵ هزار کنتور هوشمند در مناطق مختلف استان، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه ۲۰ مگاواتی برق منطقه‌ای گلستان و مازندران و اجرای طرح فهام با یک هزار دستگاه از دیگر برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان گلستان است.

وی اظهار کرد: در استان گلستان مشترکان اداری ۸.۶ درصد برق استان را مصرف می‌کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید