Performancing Metrics

اقدام های تشیع برای عظمت قرآن را هیچ کس انجام نداده است | اتاق خبر
کد خبر: 356891
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 02:45
آیت الله مکارم شیرازی:
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: اقدام هایی که شیعیان برای عزت و عظمت قرآن کریم انجام داده اند، هیچ کدام از مسلمانان انجام نداده اند.

اتاق خبر - وی عصر یکشنبه در آیین رونمایی از بزرگترین و نفیس ترین قرآن دست نویس نقره و طلای جهان در قم افزود: انجام این کارهای بزرگ به دست شیعیان پس از انقلاب اسلامی، جوابگوی پرسش و شبهه ای است که درباره ارتباط تشیع و قرآن مطرح می کنند.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید عظمت قرآن را به صورت های مختلف به جهانیان نشان دهیم، خاطرنشان کرد: یکی از راه هایی که می توانیم عظمت قرآن را به خوبی نشان دهیم، استفاده از ابزار هنر است که تا کنون کارهای بسیار مناسبی در حوزه های گوناگون هنری به انجام رسیده است.
وی ساخت این قرآن های دست نویس با چشم غیرمسلح همراه با اعراب را کار بسیار بزرگی دانست و گفت: این کار بی نظیر و دیگر کارهای هنری در رابطه با قرآن کریم باید هرچه بیشتر گسترش یافته و به دنیا اطلاع رسانی شود.
بزرگترین و نفیس ترین قرآن کریم با ابعاد جلد 135 در 180 سانتیمتر با 60 کیلوگرم نقره و یک کیلوگرم طلای 24 عیار و با چشم غیرمسلح حکاکی شده و جلد آن نیز با نقش تذهیب و لاله عباسی میناکاری و قلمزنی شده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید