دستگیری عاملان کلاهبرداری از 400 راننده وانت بار در اراک | اتاق خبر
کد خبر: 358084
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 04:14
فرمانده انتظامی استان مرکزی، از دستگیری عاملان کلاهبرداری از 400 راننده وانت بار در اراک خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، سرهنگ کیومرث عزیزی افزود: حدود یک ماه پیش، شکایت 400 نفر از رانندگان وانت بار شهرستان اراک در خصوص کلاهبرداری یک شرکت خصوصی از آنان به پلیس آگاهی استان ارجاع شد و پرونده در اختیار تیمی تخصصی از ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی این پلیس قرار گرفت.
وی بیان کرد: در تحقیقات مقدماتی از شاکیان، مشخص شد که یک شرکت خصوصی بر اساس قراردادی که از چهار سال قبل با تاکسیرانی و رانندگان خودروهای وانت بار داشته، تکلیف داشته است که حق بیمه ماهیانه رانندگان را طبق ضوابط دریافت و به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: پرداخت این حق بیمه به دلیل تخلف شرکت مذکور، با وقفه پنج ماه در حساب تامین اجتماعی برای رانندگان خودروهای وانت بار مواجه شد و این اقدام موجب افزایش جرایم دیرکرد حق بیمه برای رانندگان نیز شده است.
سرهنگ عزیزی اظهار کرد: ابتدا تمام اسناد و مدارک شامل قراردادهای منعقد شده و اسناد وجوه واریزی رانندگان گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت و بررسی ها حاکی از آن بود که در این مدت، حق بیمه رانندگان به میزان دو میلیارد و 500 میلیون ریال به حساب یک شرکت خصوصی واریز شده اما این شرکت پنج ماه بدهی معوقه به سازمان تامین اجتماعی دارد.
وی تصریح کرد: در ادامه بررسی ها مشخص شد که مدیرعامل این شرکت در قم ساکن بود متواری شده و نماینده این فرد نیز در شرکت پاسخگوی مراجعان نیست.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: با احضار نماینده شرکت متخلف و بازجویی تخصصی از وی مشخص شد، سه ماه از حق بیمه رانندگان توسط نماینده شرکت و دو ماه نیز توسط مدیرعامل این شرکت تصاحب شده است.
سرهنگ عزیزی گفت: با هماهنگی مراجع قضایی دستور جلب مدیرعامل شرکت گرفته شد و با برنامه ریزی دقیق و در تلاشی شبانه روزی متهم در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: با تکمیل تحقیقات، هر دو متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام های قضایی شدند.
شهرستان اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهرستان بیش از 600 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید