جزئیات تردد در تعطیلات عید فطر | اتاق خبر
کد خبر: 358458
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 18:59
در عید فطر امسال در محور آزادراه کرج-تهران متوسط تردد ساعتی به ۵ هزار و ۴۵۸ وسیله نقلیه رسید.

اتاق خبر: گزارش سفرهای تعطیلات عید فطر سال ۹۵ نشان می‌دهد که از روز ۱۵ تیر ۱۹ تیر ۱۳۹۵، بالاترین متوسط تردد ساعتی مربوط به چهارشنبه ۱۶ تیر و کمترین تردد برای ۱۷ تیر بوده است. همچنین متوسط تردد ساعتی در طول تعطیلات ۴۱۵ وسیله در ساعت بوده است.

مقایسه تردد در طول تعطیلات عید فطر امسال و سال گذشته نشان می دهد که حجم تردد نسبت به سال گذشته ۱۳.۶ درصد افزایش داشته است که این مقایسه تا پایان روز جمعه ۱۸ تیرماه بیانگر ۱۶ درصد افزایش تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

براساس این گزارش، این افزایش محسوس به دلایل زیر بوده است: ۱- به دلیل شروع تعطیلات با عید فطر در مقایسه با سال گذشته که شروع تعطیلات ۵ شنبه و جمعه روزهای انتهای ماه مبارک رمضان بود تمایل به سفر بیشتر بوده است.

۲- به دلیل کاهش روزهای تعطیلات از ۴ روز به ۳ روز درسال ۹۵، تراکم سفرها و در نتیجه نرخ جریان یا متوسط ساعتی تردد افزایش یافته است.

۲۰ ساعت اوج تردد در تعطیلات عید فطر ۹۵ نشان می‌دهد که در روز جمعه روز آخر تعطیلات، ساعت اوج ترافیک بین ۱۷ تا ۲۲ بوده است همچنین ساعت اوج تردد در محور آزادراه کرج - تهران در تاریخ ۱۹ تیرماه بین ساعت ۷ تا ۸ بوده که ۸ هزار و ۸۴۷ خودرو در این ساعت تردد کرده اند.

به گفته کارشناسان مرکز مدیریت راه های کشور، در محور کرج -چالوس در روزهای چهارشنبه و ساعاتی از ۵ شنبه وضعیت تردد به حالت فوق اشباع رسیده است. همچنین در محورهای آزادراه تهران-کرج و کرج-تهران و محور هراز هم چنین وضعیتی وجود داشته است.

متوسط تردد ساعتی در محورهای پرتردد

متوسط تردد ساعتی در محورهای پرتردد کشور نشان می‌دهد که عید فطر امسال در محور آزادراه کرج-تهران تردد ساعتی به ۵ هزار و ۴۵۸ خودرو رسید در حالیکه این رقم در سال گذشته ۵ هزار و ۱۱۵ خودرو بوده است.

همچنین در محور چالوس -کرج تردد ساعتی در تعطیلات گذشته به رقم ۶۷۹ خودرو رسید که رقم سال گذشته ۶۳۵ خودرو را نشان می دهد. این رقم برای محور تهران-جاجرود در سال گذشته ۱۰۹۹ بود که امسال رقم ۲۰۵۰ خودرو را به ثبت رسانده است. در آزادراه تهران- قم هم متوسط تردد ساعتی در عید فطر امسال به یک هزار و ۷۵۵ خودرو رسید در حالیکه سال گذشته یک هزار و ۴۰۱ خودرو بوده است.

مقایسه متوسط تردد خروجی استان ها نشان می دهد که استان اردبیل در تعطیلات گذشته ۱۸۲۸ خودرو متوسط ورود ساعتی به استان داشته است در حالیکه این رقم در اردیبهشتش ماه ۶۸۱ خودرو بوده است.

همچنین در استان گیلان متوسط ورودی ساعتی در تعطیلات عید فطر ۳ هزار و ۳۲۳ خودرو بوده که این رقم در اردیبهشت امسال یک هزار و ۵۶۹ خودرو بوده است. در استان مازندران هم متوسط ورودی ساعتی در تعطیلات ۳ هزار و ۷۴۹ خودرو بوده که این رقم در اردیبهشت امسال ۲ هزار و ۳۰۴ خودرو بوده است. که براساس بررسی ۳۱ استان کشور، اردبیل بیشترین تردد را در تعطیلات گذشته داشته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید