Performancing Metrics

بازدید مناف هاشمی از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری | اتاق خبر
کد خبر: 358691
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 20:38
معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بازدید کرد و بهداد سلیمی و کیانوش رستمی به نمایندگی از ملی‌پوشان درخواست کردند با حمایت مالی بیشتر، ملی‌پوشان شارژ روحی شوند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدمناف هاشمی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان عصر امروز (دوشنبه 21 تیر ماه 95) در سالن تمرین تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان حضور پیدا کرد و برای افزایش روحیه وزنه‌برداران ملی پوش قبل از اعزام به بازی های المپیک 2016 ریو با آنها به گفت و گو پرداخت و از نزدیک مشکلات آنها را جویا شد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان در بخشی از صحبت‌های خود گفت: دو سال و نیم گذشته با محدودیت های زیادی برای حل مشکلات مالی فدراسیون ها رو به رو بودیم. برای تامین بودجه رقابت های انتخابی المپیک مشکل داشتیم. خوشبختانه با رایزنی و تلاش هایی که از قبل و نفوذی که در دستگاه‌ها و سازمان های دولتی داشتیم مسئولان نظام را متقاعد کردیم که حتی با وجود تمامی تحریم و کمبود منابع مالی بودجه بیشتری را به ورزش خصوصاً کاروان المپیکی اختصاص دهند.

هاشمی ادامه داد: بعضی از فدراسیون‌ها 90 درصد بودجه دریافت کرده‌اند ولی برخی از فدراسیون‌ها مثل وزنه‌برداری که در المپیک امید اصلی مدال‌آوری هستند در سال 94 نزدیک به 106 درصد بودجه به حساب شان واریز شد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: بعد از تعطیلات نوروز سال 95 توجه بیشتری به رشته‌های پر امید المپیکی داشتیم تا هر طور شده به صورت ویژه به آنها رسیدگی شود و قبل از اعزام ورزشکاران به ریو حتماً دو پرداخت نقدی، یکی به صورت حقوق و دیگری فوق‌العاده المپیکی‌ها را به حساب شان واریز کنیم. فکر می‌کنم نخستین پرداخت ما به حساب فدراسیون در دو، سه روز آینده باشد. پرداخت دوم هم قطعاً تا قبل از اعزام کاروان وزنه برداری به المپیک انجام می شود.

هاشمی در خصوص آیین نامه جدیدی که با پیگیری وی برای استخدام قهرمانان المپیک در دستگاه‌های دولتی به تصویب هیأت دولت رسیده است، گفت: آیین نامه استخدام قهرمانان المپیک در کمیسیون اجتماعی دولت و در بخش کمیسیون فرعی به تصویب رسید. زحمات دو سال و نیمه ما جواب داد و خوشبختانه هیأت محترم دولت با استخدام قهرمانان المپیک در دستگاه‌های دولتی موافقت کردند.

وی ادامه داد: طی رایزنی با وزارت راه و شهرسازی قرار شده یک پلاک زمین به شکل توافقی به مدال آوران ریو اختصاص داده شود. البته برای هر پلاک زمین با تخفیفی معادل 120 میلیون تومان در نظر گرفته شده و مابقی مبلغ زمین را مدال‌آوران المپیک پرداخت می‌کنند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان در خصوص مراسم بدرقه ورزشکاران به بازی های المپیک نیز تصریح کرد: در مراسم بدرقه المپیکی ها تمام سعی ما این است که حتماً این مراسم با حمایت یک یا چند اسپانسر و حامی مالی برگزار شود. البته در جلسه ای که با وزیر محترم ورزش داشتیم من اعلام کردم اگر حتی اسپانسری هم نداشته باشیم خودم این برنامه را ساماندهی خواهم کرد.

در حاشیه این بازدید علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری با تمجید و قدردانی از حمایت های همه جانبه وزارت ورزش در یکسال و نیم گذشته از سید مناف هاشمی، معاون محترم وزیر ورزش تقاضا کرد تا در آستانه المپیک مثل قبل حمایت بیشتری را از رشته پر امید وزنه برداری در بازی های المپیک 2016 ریو داشته باشند.

همچنین بهداد سلیمی و کیانوش رستمی نیز به نمایندگی از اعضای تیم ملی از سید مناف هاشمی درخواست کردند تا با حمایت مالی بیشتر، ملی پوشان وزنه برداری را به صورت ویژه قبل از اعزام به المپیک شارژ روحی کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید