انتقاد شدید قهرمان روسیه از بیانیه فدراسیون جهانی دوومیدانی | اتاق خبر
کد خبر: 358895
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 16:32
قهرمان پرش با نیزه روسیه بعد از رد شدن پرونده همه دوومیدانی‌کاران روس از سوی فدراسیون جهانی دوومیدانی‌کار به این تصمیم واکنش نشان داد.

یلنا ایسینبایوا

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بعد از محروم شدن فدراسیون دوومیدانی روسیه از سوی فدراسیون جهانی و محروم شدن دوومیدانی‌کاران روس از  المپیک، 136 دوومیدانی‌کار روس برای حضور مستقل در  المپیک به فدراسیون جهانی درخواست دادند.

از میان این دوومیدانی‌کاران، تنها دو نفر توانست مجوز حضور در  المپیک را دریافت کنند که این دو نفر یولیا استپانوا و داریا کلیشینا بودند. دیگر ورزشکار روسیه یعنی یلنا ایسینبایوا که رکورددار پرش با نیزه روسیه و قهرمان دو دوره  المپیک است، این اتفاق را بی معنی خواند. او در مصاحبه خود با TASS گفت: می‌خواهم به تمامی هوادارانی که نگران هستند بگویم اهمیتی به بیانیه اخیر IAAF (فدراسیون جهانی دوومیدانی) ندهند که می‌گوید دوومیدانی‌کاران اجازه ورود به  المپیک را ندارند. بیانیه IAAF واقعا به درد نمی‌خورد. همگی منتظر حکم دادگاه عالی ورزش هستیم که 31 جولای صادر می‌شود و برایمان مهم است. اگر CAS بگوید دوومیدانی‌کاران روس می‌توانند در بازی‌ها شرکت کنند، محرومیت‌ها به صورت خودکار برداشته می‌شود. اگر CAS (دادگاه عالی ورزش) تصمیم بگیرد تعلیق ها باقی‌ بماند، شانسی برای شرکت در  المپیک نخواهیم داشت.

فدراسیون دوومیدانی روسیه از نوامبر سال گذشته تعلیق شده بود ولی ماه گذشته فدراسیون جهانی تصمیم گرفت این محرومیت پابرجا بماند. دوومیدانی‌کارانی همچون یلنا ایسینبایوا که تاکنون دوپینگ نکردند، به دلیل تمرین در روسیه و تحت نظارت سیستم دوپینگ این کشور محروم خواهند شد.

الکساندر ژوکف، رییس کمیته‌  المپیک روسیه پیش از این گفته بود که استپانوا، جزو تیم روسیه حساب نمی‌شود و اگر روس‌ها بخواهند در  المپیک شرکت کنند، استپانوا نمی‌تواند همراه باشد.

کلیشینا، پرنده طول که از سوی IAAF مجوز حضور در  المپیک را دریافت کرده است، در فیس بوک نوشت: می‌خواهم  بگویم بیش از یک ماه نیست که در آمریکا تمرین می‌کنم. سه سال است در اینجا هستم. این درست نیست که من را متهم به خیانت در حق کشورم بکنند. امیدوارم CAS تصمیم مثبتی درباره روسیه بگیرد و من تنها به  المپیک نروم.

انتهای‌ پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید