وزارت خارجه، سفیر سعودی را احضار کند | اتاق خبر
کد خبر: 360250
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 10:04
رئیس حزب توحید عربی لبنان:
« وئام وهاب» رئیس حزب توحید عربی لبنان از وزارت خارجه این کشور خواست تا « علی عوض عسیری» سفیر رژیم سعودی را به دلیل رفتار مخالف اصول دیپلماتیک احضار کند.

به گزارش اتاق خبر، وهاب در صفحه خود در توئیتر افزود: عسیری با وقاحت تمام علیه یک طرف لبنانی اقدامات تحریک آمیز مرتکب می شود و وزارت خارجه لبنان باید او را احضار و به رفتار غیرقابل قبولش اعتراض کند.
سفیر رژیم سعودی در لبنان دوشنبه شب در ضیافت شام شورای کار و سرمایه گذاری لبنانی ها در سعودی برای تجلیل از او در سخنانی تحریک آمیز علیه حزب الله لبنان گفت که لبنانی ها نباید این رژیم را به ایجاد مانع در انتخاب رئیس جمهوری لبنان متهم کنند.
وی افزود: نمی توانم مواضع چند روز اخیر مقامات ارشد حزب الله که سعودی را به مانع تراشی در انتخاب رئیس جمهوری لبنان متهم می کنند، نادیده بگیرم.
عسیری با طرح این سوال « آیا معتقدید مردم لبنان فرق بین حقیقت و ریا را نمی دانند؟»، مقامات حزب الله را تهدید کرد و گفت: دست از روش های گمراه کننده و تشویش حقایق بردارید.
لبنان بیش ازدوسال ویک ماه است رئیس جمهوری ندارد وجلسه چهل ودوم پارلمان لبنان ویژه انتخاب رئیس جمهوری جدید هم در روز چهارشنبه هفته گذشته به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا در صحن مجلس، برگزار نشد.
این ادعای عسیری در حالی است که « نهاد المشنوق» وزیر کشور و عضو ارشد حزب جریان المستقبل به ریاست « سعدالحریری» مهره ورشکسته و سوخته آل سعود در لبنان پیشتر در یک افشاگری بزرگ پرده از مداخله های رژیم سعودی در امور داخلی لبنان برداشت.
المشنوق تاکید کرد که دیکته ها و مداخله های سعودی ها حزب جریان المستقبل و سعدالحریری را به این حال و روز بسیار بد در آورده است.
وی همچنین فاش کرد که الحریری تحت فشار آل سعود، فرانسه و آمریکا از نامزدی « سلیمان فرنجیه» رئیس حزب جریان المرده از اعضای گروه 8 مارس و همپیمان حزب الله در انتخابات ریاست جمهوری لبنان حمایت کرده است.
ناظران تاکید کرده اند که هدف فرانسه ، آمریکا و آل سعود از اعمال فشار بر الحریری برای حمایت از نامزدی فرنجیه و قراردادن نام او در مقابل ژنرال « میشل عون» نامزد گروه 8 مارس به ویژه حزب الله، فراهم کردن شرایط حذف هر دو یعنی فرنجیه و عون بوده است. 

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید