تمرکز خارجی‌ها بر دو رویداد ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 360253
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 22:24
از روز گذشته دو رویداد تازه کارخود را در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند.

به گزارش اتاق خبر، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته و چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر تا ۳۱ تیر میزبان مخاطبان خود هستند.
در نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات تجهیزات وابسته تهران بیش از ۲۳۰ شرکت داخلی و خارجی از ۹ کشور مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۱۷۰ شرکت داخلی و ۶۰ شرکت از ایتالیا، آلمان، ترکیه، هند، اسپانیا، پرتغال، روسیه، کره‌جنوبی و چین هستند. در نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر نیز تعداد مشارکت‌کنندگان نمایشگاه به ۲۵۵ شرکت رسیده که از این میان ۱۶۲ شرکت ایرانی و ۹۳ شرکت خارجی هستند. این رویداد به طور تقریبی ۱۶ هزار متر از مساحت نمایشگاه را پوشش داده است.


سنگ روی سنگ
در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معدن و ماشین‌آلات وابسته که در فضایی افزون‌بر ۲۴ هزار مترمربع برگزار می‌شود؛ متراژ فضای اختصاص یافته به شرکت‌های داخلی ۴۰درصد و متراژ فضای شرکت‌های خارجی نسبت به دوره گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.
حسین اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سایت نمایشگاهی تهران در این‌باره گفت: در بخش خارجی این رویداد جهش بسیار بزرگی را شاهد هستیم. در سال‌های گذشته هرگز شاهد این میزان رشد نبودیم. واحدهای داخلی هم البته شرایط خوبی دارند.
وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم با حضور انجمن سنگ ایتالیا به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کشور در زمینه تولید سنگ که در این رویداد پاویون بزرگی هم در اختیار دارد بتوانیم شرایط را برای ارتقای سطح کیفی و کمی صنعت سنگ در کشورمان فراهم کنیم. هدف ما در آینده‌ای نزدیک، توسعه صادرات در این زمینه است. ما از مدعیان اصلی در تولید سنگ‌های تزئینی هستیم که باید فکری هم برای صادرات مطلوب آن بکنیم.
معاون پیشین اتحادیه جهانی یوفی گفت: وضعیت ماشین‌آلات هم بد نیست اما توقع ما این است که در این زمینه به بالای ۲ میلیارد دلار صادرات دست پیدا کنیم. در حال حاضر میزان صادرات ما اصلا راضی‌کننده نیست و نیاز به تلاش بسیار بیشتری دارد. ما سعی داریم در نمایشگاه‌های اختصاصی ایزان در کشورهای دیگر مانند نمایشگاه بولونیا ایتالیا که عمده بخش‌های آن مربوط به مصالح ساختمانی است، بر مباحث صادراتی در زمینه صنعت سنگ تمرکز کنیم. مشارکت‌کنندگان می‌توانند از تخفیف‌های ۵۰ درصدی برای حضور در این نمایشگاه‌ها استفاده کنند. این تخفیف‌ها را در نمایشگاه عمان هم خواهیم داشت.


رییس هیات مدیره نمایشگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار کرد: نمایشگاه امسال در ۴ بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار شده و در آن کارخانه‌های سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین‌آلات مواد معدنی، حفاری و فرآوری سنگ، تولیدکنندگان ابزارآلات فرآوری مواد معدنی و صادرکنندگان و واردکنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. پیش از این در گزارش‌ها آمده بود که در زمان برگزاری این نمایشگاه، هیات‌های بازرگانی، تجاری و سرمایه‌گذاری از چین، پاکستان، روسیه، ایتالیا، ترکیه و افغانستان با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، ضمن بازدید از سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاهی، با تولیدکنندگان، تاجران، بازرگانان و انجمن‌های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری می‌شوند. همچنین بسطامی، مدیر برگزاری این نمایشگاه ضمن تایید این مطلب گفت: حضور حداکثری مشارکت‌کنندگان خارجی در این رویداد از مهم‌ترین اهداف ما بوده است. در نمایشگاه سنگ‌های تزئینی و معدن ایران شرکت‌های مرجع و اصلی حضور دارند و هیچ نماینده‌ای را ثبت‌نام نکردیم تا فضا برای شرکت‌های اصلی باز باشد. برای مثال شرکت «برتون» ایتالیا به‌عنوان یک شرکت مرجع در این نمایشگاه حاضر و آماده پاسخگویی به متخصصان این حوزه است. این شرکت‌ها ممکن است در ایران هم نماینده داشته باشند اما غرفه برای شرکت اصلی و با حضور چند تن از تصمیم‌گیرندگان برپا شده است.
وی همچنین با اشاره به چگونگی حضور انجمن سنگ ایتالیا برای همکاری‌های نمایشگاهی با ایران افزود: انجمن سنگ ایتالیا با انجمن سنگ ایران یک تفاهمنامه جامع را به امضا رسانده که در آن دو قرارداد بسیار مهم وجود دارد. نخستین قرارداد مربوط به آموزش است که از ماه آینده، کار خود را آغاز می‌کند و بخش دوم آن نیز یک نوع قرارداد بازاریابی غرفه‌های خارجی نمایشگاه است. مجری نمایشگاه خود ما هستیم اما بازاریابی خارجی و بخش خارجی آن را انجمن سنگ ایتالیا بر عهده گرفته است.
برای این رویداد ۳ برنامه جانبی به عنوان کارگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است. برای هر روز از نمایشگاه یک نام انتخاب شده که به ترتیب روز نخست «روز معدن»، روز دوم «روز صادرات»، روز سوم « روز فرآوری» و روز چهارم «روز دانشجو» نام‌گذاری شده است. از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه برگزاری یک مسابقه و اهدای جایزه‌ای به نام «سودای سنگ» است. این جایزه در روز دوم نمایشگاه و به کسانی اهدا خواهد شد که در حوزه سنگ نوآوری داشته و در عمل این صنعت را به جلو حرکت داده‌اند. با وجود اینکه امسال سال نخست برگزاری این مسابقه است، ۱۵ اثر برای دبیرخانه این نمایشگاه ارسال شده است.


جایی برای توجه دوباره به مصرف آب
چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر در حالی برگزار می‌شود که بحران آب در کشور به موضوعی جدی تبدیل شده است. این نمایشگاه نیز رویکردهای خوبی برای کنترل و مصرف بهینه آب دارد. سیستم‌های جدید و نوین برای کنترل مصرف آب در آشپزخانه و ماندگاری بیشتر آب مورد استفاده در استخرها از جمله فناوری‌های مهمی هستند که امسال معرفی می‌شوند. نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های گذشته حدود ۱۰۰ درصد در بخش خارجی پیشرفت داشته و این یعنی میزان مشارکت به بیش از دو برابر رسیده است. کشورهای خارجی که امسال در نمایشگاه حاضرند سال‌های گذشته نیز شرکت‌های خود را به این رویداد اعزام می‌کردند اما امسال با گستردگی بیشتری در این رویداد مشارکت دارند. در ضمن کشورهایی مانند یونان و جمهوری چک نیز برای نخستین‌بار در نمایشگاه امسال شرکت می‌کنند و این نشان از بهبود وضعیت نمایشگاهی در ایران دارد. حسین اسفهبدی درباره این رویداد گفت: مهم‌ترین ویژگی این نمایشگاه نسبت به سال‌های پیش مشارکت دو برابری شرکت‌های خارجی است که جلوه خاصی به رویداد امسال داده و باعث بهبود کیفیت آن شده‌اند. علاوه‌بر این در حاشیه نمایشگاه ۵ کارگاه آموزشی نیز در طول ۴ روز برگزار می‌شود.
دسته‌بندی گروه‌های این نمایشگاه برای بازدید راحت‌تر مخاطبان، نمایشگاه بین‌المللی آشپزخانه، حمام، سونا و استخر در چند گروه اصلی کالایی دسته‌بندی می‌شود:
ـ گروه آشپزخانه:
الف. آشپزخانه‌های خانگی: انواع کابینت آشپزخانه (چوبی، فلزی و شیشه‌ای)، انواع روکش کابینت، پیش‌خوان، ام‌دی‌اف، اچ‌دی‌اف، انواع در و فریم کابینت، یراق‌آلات و دستگیره، سینک ظرفشویی، دستگاه‌های تهویه، هواکش و هود آشپزخانه، انواع شیرآلات، لوله و اتصالات پی وی سی و....
ب. آشپزخانه‌های صنعتی: تجهیزات عمل‌آوری غذا (چرخ گوشت، خلال‌کن صنعتی، کالباس‌بر و... ) تجهیزات آماده‌سازی غذا (سیستم‌های پخت)، تجهیزات سرو غذا (خط سلف سرویس، کترینگ و... ) تجهیزات نگهداری و....
ج. آشپزخانه‌های صحرایی: تمامی تجهیزات و ملزومات مربوط.
ـ گروه حمام:
انواع وان، زیردوشی، دستشویی، توالت فرنگی و بیده، پرده، پارتیشن و کابین دوش، شیرآلات و دوش، تجهیزات بهداشتی، آینه و کابینت ویژه حمام، لوله و اتصالات پی‌وی‌سی و فلزی، انواع کفپوش، انواع تجهیزات روشنایی و نورپردازی، وسایل تزئینی و دکوری، طراحی و دکوراسیون و وسایل جانبی.
-گروه سونا و استخر:
تاسیسات سونا و استخر، اتاق بخار، تجهیزات سونای خشک و بخار، سیستم‌های تولید حرارت و بخار، جکوزی، دیگ‌های بخار، وان‌های هیدروتراپی، شیرآلات، لوله و اتصالات پی‌وی‌سی و فلزی، تجهیزات روشنایی و نورپردازی، وسایل تزئینی و دکوری و....
گروه شیرآلات: انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، مغزی و لوازم جانبی، شیرآلات اهرمی، ساده، هوشمند، بیمارستانی، شلنگی و پیسوار.

منبع: صمت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید