۱۰۰هزار تن گندم از کشاورزان سقزی خریداری می شود | اتاق خبر
کد خبر: 360283
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 01:48
مدیر جهاد کشاورزی سقز از خرید بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان این شهرستان خبر داد.

اتاق خبر: محمد پیشداد،خرید گندم از کشاورزان شهرستان سقز بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته آغاز شده است و هم اکنون این روند با جدیت تمام دنبال می شود.

وی با اشاره به کیفیت مناسب گندم خریداری شده گفت: رعایت اصول زراعی  از جمله بوجاری وضد عفونی بذرهای مصرفی، تنظیم دستگاههای کشت، رعایت عمق مناسب کشت، مصرف مناسب کود، مبارزه جدی با سن مادر و پوره، علف های هرز و سایر بیماریهای های زراعت، جایگزینی دستگاههای کشت مرسوم با دستگاههای مدرن از جمله دستگاه کشت مستقیم ودرکناربارندگی و آب و هوای مناسب از دلایل اصلی آن بوده است.

پیشداد افزود: روند خرید گندم مازاد برمصرف کشاورزان  از اول تیرماه در سطح مزارع این  شهرستان آغاز شده که تاکنون ۶۰ هزار تُن گندم از ۷۵ هزار هکتار زمین دیم و پنج هزار هکتار زمین آبی شهرستان سقز برداشت شده است.

وی با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص میزان گندمی که امسال خریداری می شود، عنوان کرد: و پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ هزار تُن محصول گندم خریداری شود.

وی ادمه داد: با آغاز فصل برداشت گندم، تعداد ۱۳مرکز خرید مشتمل بر سه سیلو، یک کارخانه آرد و ۹ مرکز خرید تعاون روستایی  اقدام به خرید از کشاورزان کرده اند که همکاران جهاد کشاورزی نیز درتمام مراکز خرید مستقر هستند.

مدیر جهاد کشاورزی سقز تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸۸کمباین در سطح شهرستان مشغول عملیات برداشت گندم است که به طور مرتب توسط دو گروه بررسی افت و ریزش بازدید و نظارت می شوند و لیست خریدها به صورت روزانه، به منظور پرداخت وجه مربوطه، به بانک کشاورزی ارسال می‌گردد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید