درخواست فیفا برای دریافت اطلاعات مربوط به دوپینگ در فوتبال روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 360424
تاریخ انتشار: 30 تیر 1395 - 17:50
فیفا از آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) خواست تا اطلاعات مربوط به فوتبالیست‌های روسیه که نام آنها در گزارش های اخیر مربوط به دوپینگ در روسیه آمده است را به آنها ارائه دهد.

دوپینگ روسیه

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، روز گذشته (سه‌شنبه) نتایج مربوط به بررسی‌های دوپینگ در روسیه منتشر شد و دوپینگ گسترده و سیستماتیک روسیه تایید شد.

وادا از IOC درخواست کرد که کل کاروان روسیه را از  المپیک محروم کند.

درخواستهای مختلفی از کشورهایی از جمله آمریکا و کانادا نیز برای محروم شدن روسیه ارائه شده است.

در گزارش های منتشر شده آمده است که در 30 رشته ورزشی در روسیه دوپینگ صورت گرفته که یکی از این رشته‌ها فوتبال بوده است.

گفته شده که یک فوتبالیست خارجی که در لیگ روسیه بازی می‌کند از پنهان کردن دوپینگ سود برده است. همچنین در گزارش ها آمده که ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه از این پنهان کاری ها آگاهی د اشته است.

کمیته‌ اخلاق فیفا با اعلام نگرانی از دوپینگ در فوتبال و دست داشتن مدیر ورزش روسیه در این امر درخواست کرده که اطلاعات دقیق در این رابطه به آنها داده شود.

سر کرگ ریدی، رییس وادا درخواست کرده که ویتالی موتکو بر کنار شود. او در این باره گفت: گزارش ما تایید می‌کند که تا زمانی که اعضای وزارت ورزش روسیه، مسئولان دولتی نقش داشته در  المپیک و مسئولان آژانس ها برکنار نشوند، مشکل روسیه حل نمی‌شود.

موتکو که رییس اتحادیه فوتبال روسیه نیز هست ماه گذشته اعلام کرده بود که دوباره قصد دارد نامزد اتحادیه فوتبال روسیه شود، حتی اگر اتهاماتی متوجه او باشد.

مستندی که در شبکه ARD آلمان پخش شد نشان میداد که موتکو در پنهان کردن دوپینگ یکی از فوتبالیست‌های باشگاه کراسنودار نقش داشته است. این تیم فصل گذشته در لیگ برتر روسیه چهارم شد.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید