ابراز امیدواری ایسینبایوا برای برداشته شدن محرومیت روس‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 360590
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 10:03
قهرمان پرش با نیزه روسیه اعلام کرد به برداشته شدن محرومیت دوومیدانی روسیه امیدوار است.

یلنا ایسینبایوا

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دادگاه عالی ورزش قرار است فردا (پنجشنبه) حکم محرومیت دوومیدانی روسیه را صادر کند. یلنا ایسینبایوا 34 ساله که سه بار قهرمانی  المپیک شده است، یکی از منتقدان محرومیت دوومیدانی روسیه از سوی IAAF (فدراسیون جهانی دوومیدانی) بوده است. در صورتی که محرومیت دوومیدانی روسیه برداشته شود، دوومیدانی‌کاران پاک روسیه می‌توانند با پرچم کشور خودشان در  المپیک شرکت کنند.

این در حالی است که روز گذشته دوپینگ گسترده و سیستماتیک در روسیه تایید شد و وادا (آژانس جهانی ضد دوپینگ) پیشنهاد داد کاروان روسیه به طور کامل از  المپیک محروم شود. IOC (کمیته بین المللی المپیک) اعلام کرده است تا آخر هفته‌ درباره روسیه تصمیم گیری می‌کند.

یلنا ایسینبایوا در مصاحبه خود با خبرگزاری TASS اظهار کرد: در دادگاه صحبت کردم. وقت من نامحدود بود. آنها به صحبت‌های من به دقت گوش دادند. بگذارید صبر کنیم و ببنیم چه می‌شود. خوش‌بین هستم. امیدوارم و به همه می‌گویم امیدوار باشند. 

IAAF نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است سباستین کو، رییس IAAF در دادگاه در سوئیس حضور داشت. کو اعلام کرده است به دلیل اهمیت این دادگاه می‌خواهد که در آنجا حضور داشته باشد. 

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید