احتمال خرید 5 میلیارد دلاری یاهو توسط وریزون | اتاق خبر
کد خبر: 361108
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1395 - 03:02
وریزون از مدتها قبل به خرید موتور جستجو و خدمات تحت وب یاهو علاقه نشان داده بود و حال به نظر می رسد طی روزهای آینده یاهو را خریداری خواهد کرد.

اتاق خبر- شرکت مخابراتی وریزون در آستانه پرداخت 5 میلیارد دلار برای خرید شرکت یاهوست. منابع مطلع می گویند کاهش شدید سود یاهو مدیران آن را ترغیب به فروش هسته اصلی فعالیت‌های تجاری خود کرده است.

وریزون از مدتها قبل به خرید موتور جستجو و خدمات تحت وب یاهو علاقه نشان داده بود و حال به نظر می رسد طی روزهای آینده یاهو را خریداری خواهد کرد.

البته هنوز توافق دو طرف قطعی نشده و ممکن است در ساعات آینده برخی علاقمندان قدیمی یاهو مجددا از راه برسند و پیشنهادات خود را برای خرید این شرکت قدیمی اینترنتی مطرح کنند. یکی از این علاقمندان مایکروسافت است که چندین بار به طور جدی برای خرید وریزون تلاش کرد.

یک سخنگوی یاهو در این مورد گفته است: به منظور حفظ یکپارچگی فرایند مذکور ما تا زمان نهایی شدن توافق دوجانبه اظهار نظر نمی کنیم.

اعلام این خبر به نفع هر دو شرکت وریزون و یاهو تمام شده، به گونه ای که ارزش سهام یاهو با افزایش 1.4 درصدی به 39.38 دلار و ارزش سهام وریزون با افزایش 1.3 درصدی به 56.10 دلار افزایش یافته است. وریزون با سرمایه 228 میلیارد دلاری در بازار امیدوار است با خرید دارایی های تحت وب یاهو بتواند کسب و کار خود در حوزه دیجیتال را رونق ببخشد. این شرکت قبلا هم AOL را با پرداخت 4.4 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

پرتال یاهو، جستجوگر اینترنتی، خدمات ورزشی یاهو و سرویس وبلاگ نویسی تامبلر از جمله بخش های محبوب یاهو هستند که وریزون قصد خرید آنها را دارد.

منبع: عصرایران

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید