چند راه منحصر به فرد برای افزایش حافظه در آیفون و آیپد | اتاق خبر
کد خبر: 361558
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 08:17
با استفاده از این ترفندها می توانید از فضای آیفون خود به صورت بهینه استفاده کنید.

به گزارش اتاق خبر، حذف فایل ها در آیفون همیشه نگرانی می آورد؛ فردا چه می شود؟ شاید به آن نیاز داشتم. اما نگرانی زمانی حل می شود که هوشمندانه حذف کنید، آن چنان هوشمند تا بعدا مشکل به خاطر بیاورید چه چیزهایی را پاک کرده اید.

عکس های بی استفاده را از بین ببرید

راه اول همیشه ساده ترین است، به جان تصاویر بی استفاده افتاده و همگی را حذف کنید. پیش از آن ابتدا می توانید تصاویر و ویدئوهای خود را در فضای کلود مانند Google Photos آپلود نمائید، سرویسی عالی که به شما امکان ذخیره فایل ها و ویدئو را با بهترین کیفیت می دهد.

چند راه منحصر به فرد برای افزایش حافظه در آیفون و آیپد

اکنون با خیالی آسوده به حذف تصاویر مشغول شوید، اسکرین شات، سلفی و تصاویر مشابه می تواند موضوعات خوبی برای شروع باشند.

تصاویر در iOS 9 در مسیر Photos > Albums > Selfies/Screenshots/Bursts ذخیره می شوند، به این آدرس رفته و همگی را حذف کنید. اگر اپل واچ دارید احتمالا از اسکرین شات های تصادفی فراوان در آیفون دیده اید، آنها هم حذف می شوند.

تصاویر مشابه: حذف تصاویر مشابه نیز می تواند موجب آزاد شدن مقدار قابل توجهی از حافظه شود، اپلیکیشنی مانند اینستاگرام پس از ارسال پست تصویر را در مسیرPhotos > Albums > Instagram به طور خودکار ذخیره می کند، این تصاویر را که جایی دیگر احتمالا دارید از حذف شان غافل نشوید.

راه دوم - فایل های Recently Deleted را پاک کنید

امکان بازیابی دوباره فایل های که تصادفا حذف شده نیاز کاربران بسیاری ست، اپلیکیشن Photos در به روز رسانی iOS 8 با ویژگیRecently Deleted همراه شد، تصاویر حتی پس از حذف تا سی روز در این پوشه حفظ می شوند.

چند راه منحصر به فرد برای افزایش حافظه در آیفون و آیپد

ایده بسیار خوبی ست اما همین ویژگی در پر شدن حافظه داخلی مقصر ردیف اول خواهد بود، بهRecently Deleted رفته و فایل ها را پس از انتخاب برای همیشه به بیرون پرتاب کنید.

راه سوم - پروژه های قدیمیiMovie را حذف کنید

بسیاری از برنامه های ویدئویی مانندiMovie برای شروع ویرایش، فایل ها را به صورت تمپلت در پروژه های ویدئویی ذخیره می کنند، این ایده به فراخوانی سریع تر پروژه منجر شده خصوصا آنهایی که تغداد زیادی کلیپ و نوشته دارند. اما اگر ویرایشی به پایان رسیده می تواند فایل های ذخیره شده را حذف کنید.

راه چهارم - از ویدئوهای 4K بپرهیزید

چند راه منحصر به فرد برای افزایش حافظه در آیفون و آیپد

کیفیت بیشتر حجمی بیشتر می طلبد، اگر آیفون 6 اس یا آیفون 6 اس پلاس دارید به راحتی می توانید ویدئوی 4K بگیرید و این چهار برابر 1080p full HD خواهد بود.اما اگر آیفون 16 گیگابایتی دارید این رزولوشن دیوانه وار می تواند در چند دقیقه حافظه داخلی را ببلعد، ویدئوهای پرحجم را سریعا به کامپیوتر منتقل کنید.

هیچ وقت این اتفاق پیش بینی نشده بود، اما واقعیت همین است دنیا به سمت استریم موسیقی رفته است. امروز بازار سرویس هایی نظیراسپاتیفای و اپل موزیک حسابی داغ است. دنیا رفته سمت استریم و این کاملا قابل درک است، ما که درجا می زنیم اما اگر به اینترنتی پایدار مجهز هستید از سرویس های استریم بهره بگیرید و موزیک های خاک خورده را از دیوایس حذف نمائید.

راه پنجم - اپلیکیشن های مدیریت ایمیل را مدیریت کنید

داشتن چند برنامه برای مدیریت یعنی سینک شدن چند باره اطلاعات و در نتیجه اشغال حافظه داخلی بیشتر، بدانید و آگاه باشید که از کدام برنامه واقعا استفاده می کنید، می توانید چند آدرس ایمیل را در یک برنامه ادغام کرده و باقی برنامه ها را حذف نمائید.

چند راه منحصر به فرد برای افزایش حافظه در آیفون و آیپد

 

Outlook پیشنهاد خوبی است اما جیمیل و برنامه پیش فرض iOS نیز بدک نیستند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید