استرداد پول گردشگران ایرانی وظیفه دولت ایران و ترکیه است | اتاق خبر
کد خبر: 361662
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 14:13
محمدحسن کرمانی در گفت و گو با اتاق خبر خواستار شد
انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران استرداد پول های گردشگران ایرانی را وظیفه دولت دانست و خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به این موضوع شد.

محمدحسن کرمانی در گفت گو با اتاق خبر با بیان اینکه دولت ترکیه در خصوص استرداد پول ها با مردم ایران همکاری نمی کند، اعلام کرد: در شرایط کنونی وظیفه اصلی دولت ایران رایزنی با مقامات ترکیه است تا پول های مردم را بازگرداند اما دولت دقیقا در موقعیتی که باید دخالت کند مسأله را به مردم واگذار می کند.

وی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی به مردم فشار می آورد که پول های خود پس بگیرید و از سفر کردن اجتناب کنند اما مردم چگونه باید این کار را کنند در ترکیه نیز هیچ کس پاسخ گو نیست حتی امکان دارد با توجه به شرایط آشفته این کشور مسئول رسیدگی به این موضوع در میان کودتاگران دستگیر شده باشد.

کرمانی در ادامه افزود: دولتی که 3 ماه حکومت نظامی اعلام می کند نباید توقع حضور توریست را داشته باشد. این کارشکنی های دولت ترکیه بی پاسخ نخواهد ماند و در صورت ادامه این ماجرا با ارسال بخش نامه ای تمام روابط گردشگری خود را با این کشور قطع خواهیم کرد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در پاسخ به چرایی دخالت دولت در سفر مردم به کشور ترکیه گفت: دولت چنین تصوری دارد که مسئول تمام مسائل مردم است و باید برای هر حادثه ای قوانین بازدارنده ای ارائه کند البته ممکن است پس از رخ دادن یک بلای طبیعی مانند سیل و یا زلزله سفر به کشوری ممنوع شود اما آن در شرایط اضطراری و موقت است. اگر به خاطر داشته باشید در چند روز گذشته اتفاقاتی در کشورهایی همچون فرانسه و آلمان رخ داد اما سفر کردن به این کشورها ممنوع نشد.

وی اظهار داشت:  تنها وظیفه دولت در این شرایط اطلاع رسانی است تا مردم شخصا تصمیم بگیرند که آیا سفر کردن به این کشور منطقی است یا خیر.

کرمانی با بیان اینکه اگر دولت به دخالت در چنین مسائلی ادامه دهد به مرور زمان ارج و قرب خود را نزد مردم از دست خواهد داد، اعلام کرد: انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران چندی پیش نامه ای برای سازمان میراث فرهنگی فرستاد و از آن ها خواستار رسیدگی به این مسأله شد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با اشاره به مشکلاتی که ترکیه به دلیل مشکلات سیاسی با روسیه پیدا کرد، عنوان داشت: مسائل سیاسی کاملا جدا از این مسأله است اگر روابط سیاسی ایران و ترکیه قطع شود حتی در صورت تمایل اتباع ایرانی دولت ترکیه اجازه ورود ایرانیان را به خاک خود نخواهد داد.

94104ت

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید