چین به اتباع خود برای سفر به برزیل هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 362180
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1395 - 17:15
در آستانه برگزاری بازیهای المپیک 2016 برزیل و نزدیک به یک هفته به شروع این رویداد بزرگ ورزشی، چین به اتباع خود برای سفر به این کشور هشدار امنیتی صادر کرد.

به گزارش اتاق خبر، وزارت امور خارجه چین روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اتباع این کشور در طول مدت برگزاری این بازیها در ریو باید از خود و اموالشان به شدت مراقبت کنند.
این هشدار پس از آن صادر می شود که طی یک ماه اخیر موجی از دزدی و سرقت مسلحانه برزیل را فرا گرفته و دولت پکن نگران است که اتباع این کشور در جریان رقابتهای یاد شده، دچار مشکل شوند.
در همین ارتباط گزارش شده که چهار مسئول آژانس ضد دوپینگ چین هفته گذشته هدف سرقت مسلحانه قرار گرفته اند و این موضوع بیش از پیش مسئولان و دست اندرکاران این کشور را نگران کرده است.
در حال حاضر به غیر از چین؛ کشورهای استرالیا و ژاپن نیز به صدور هشدارهای امنیتی برای اتباع خود مبادرت کرده اند.
دولت چین همچنین از اتباع و توریست های این کشور خواسته است که در مدت حضور در برزیل، اشیاء و وسایل قیمتی خود را در هتل نگهداری کرده و از موبایل در خیابانها استفاده نکنند.
همچنین در این بیانیه تاکید شده که از درگیری با سارقان پرهیز شود و در صورت بروز هر حادثه ای با پلیس کشور میزبان تماس گرفته شود.
«لیو یو چن» سفیر سابق چین در کشورهای کوبا و شیلی نیز به چینی هایی که قصد سفر به برزیل را دارند، خواست ضمن رعایت اقدامات احتیاطی شماره سفارتخانه و کنسولگریهای کشورشان را به همراه داشته باشند.
در تازه ترین اتفاقات صورت گرفته در ارتباط با انجام سرقت در برزیل مربوط به تلاش فردی است که یک هفته پیش سعی داشت مشعل المپیک را در سائوپائولو به سرقت ببرد. این فرد در نهایت پس از درگیری با پلیس دستگیر شد.
این در حالیست که دولت برزیل نیز اخیرا از دستگیری گروهی مسلح خبر داده که قصد داشتند در حین برگزاری مسابقات المپیک دست به فعالیت های خرابکارانه بزنند.
چین برای حضور در بازیهای المپیک ریو که از 5 تا 21 آگوست 2016 (از 15 الی 31 مرداد ماه) برگزار می شود، 416 ورزشکار را به این بازی ها اعزام می کند که در 210 ماده از 26 رشته اصلی با حریفان رقابت خواهند کرد.
بر اساس اعلام کمیته بین المللی المپیک (IOC) در اجتماع بزرگ ورزشی در ریو بیش از 10 هزار ورزشکار از 205 کشور حضور دارند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید