بازداشت یک افراط گرای سنگاپوری | اتاق خبر
کد خبر: 362185
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1395 - 18:14
پلیس سنگاپور یک مرد را به اتهام گسترش تفکرات افراطی و کمک به تروریست های دیگر در این دولت – شهر جنوب شرق آسیا بازداشت کرد.

به گزارش اتاق خبر، وزارت کشور سنگاپور روز شنبه اعلام کرد 'ذوالفقار محمد شریف' 44 ساله که آشکارا گروه تکفیری داعش را مورد حمایت قرار داده و به افراط گرایان دیگر در این کشور کمک کرده است، تحت قانون امنیت داخلی بازداشت شد.
با توجه به گزارش وزارت کشور سنگاپور، این فرد اوایل سال 2001 میلادی پس از مطالعه جزواتی به فردی افراطی تبدیل شد و از گروه های تروریستی مانند القاعده و جماعت اسلامی حمایت کرد.
وی پس از مهاجرت به استرالیا با خانواده اش در سال 2002 میلادی به گروه افراطی حزب التحریر پیوست و در حالی که دانشجوی دکترا دانشگاه 'لاتروب' در ملبورن بوده تحت تاثیر تفکرات افراطی فردی مانند 'انور العولقی' قرار گرفته است.
'ذوالفقار محمد شریف' بین سال های 2002 تا 2014 میلادی چندین سفر به سنگاپور داشته است و وزارت کشور این دولت – شهر اعلام کرد که او در آخرین سفر در ماه جاری میلادی دستگیر شد.
وی در یک پست آنلاین خود از مسلمانان خواسته است دست به اسلحه ببرند و در مکان هایی مانند خاورمیانه، سرزمین های فلسطینی، میانمار و فیلیپینش به نبرد بپردازند.
به نوشته روز شنبه تارنمای شبکه خبر آسیا، 'کی. شانموگام' وزیر قانون و دادگستری سنگاپو پس از بازداشت این حامی تروریست ها، گفت: دو نوع افراط گرای خطرناک وجود دارد. اول کسانی که مرتکب اعمال خشونت آمیز می شوند و گروه دوم نیز کسانی هستند که تلاش دارند در مردم نفوذ کرده و در دیگران ایجاد انگیزه کنند. دسته دوم بسیار خطرناک تر هستند.
وی گفت که افرادی مانند 'ذوالفقار محمد شریف' می توانند دیگران را شستشوی مغزی داده و آنها را به یک تروریست تبدیل کنند. افرادی مانند ذوالفقار خطرناک ترند.
سنگاپور پیش از این ده ها تن را به اتهام تبلیغات تفکرات افراط گرایی در این کشور بازداشت کرده که بسیاری از آنها بنگلادشی هایی بوده اند که در سنگاپور کار می کردند.
این بنگلادشی ها گروهی محلی برای تبلیغات تفکرات افراطی تشکیل داده و تلاش داشتند عملیاتی در کشورشان انجام دهند.
منبع: ایرنا

95102

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید