در جایگاهی نیستم که مسئولان روسیه را محروم کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 362584
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 18:26
توماس باخ:
توماس باخ، رییس کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) در پاسخ به این پرسش که چرا به مسئولان روسیه از جمله ولادیمیر پوتین انتقادی نکرده است، گفت که ما در موقعیتی نیستیم که مقامات یک کشور را محروم کنیم.

توماس باخ

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، توماس باخ آلمانی در صحبت‌های خود سعی کرد فاصله خود را با روسیه نشان دهد و اعلام کرد که اولویت IOC روشن شدن مساله دوپینگ در کشور روسیه است.

مقامات روسیه از جمله ولادیمیر پوتین مرتبا اعلام کرده‌اند که دوپینگ در روسیه وابسته به مدت نبوده است و گزارش‌های وادا انگیزه سیاسی دارد.

باخ درباره اتهامات اخیر که اعلام  می‌کرد او با روسیه و سیستم دوپینگ در ارتباط بوده است، اظهار کرد: هر کسی می‌تواند نظر خود را اعلام کند. آنچه برای IOC مهم است روشن شدن مساله است. IOC در جایگاهی نیست که مقامات بالا رتبه یک کشور را محروم کند. ما گزارش‌های وادا را مشاهده کرده‌ایم. باید کارهای بیشتری انجام شود و اتهامات دولتی بررسی شوند. در صورتی که دوپینگ در روسیه دولتی باشد ارزش‌های ما در معرض خطر است.

هفته‌ گذشته نیز یکی از ورزشکاران آلمانی باخ را متهم کرده بود که در سیستم دوپینگ نقش دارد. باخ نیز در پاسخ به او اعلام کرده بود که دشنام دادن به دیگران قابل قبول نیست.

باخ ارتباط خوب و نزدیکی با ولادیمیر پوتین دارد. او بعد از رسیدن  میزبانی  المپیک سوچی به روسیه اولین کسی بود که به پوتین تبریک گفت.

منتقدان می‌گویند که بسیاری از تصمیمات اخیر توماس باخ برای حفظ رابطه با پوتین است. با این حال باخ خود اعلام کرده است که از زمان انتشار گزارش مک لارن هیچ صحبتی با مسئولان روسیه نکرده است.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید