آزار گردشگران چینی در نزدیکی پاریس | اتاق خبر
کد خبر: 362888
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 22:29
27 گردشگر چینی در مقابل هتل محل اقامت شان در نزدیکی فرودگاه «روآسی شارل دو گل» در حومه شمالی پاریس، هدف حمله سارقان قرار گرفتند.

 

به گزارش اتاق خبر، 27 گردشگر چینی صبح دیروز (سه شنبه) در پارکینگ هتلی در منطقه «گونِس» (Gonesse) حومه پاریس و در حالی که برای رفتن به فرودگاه و بازگشت به چین آماده می شدند، هدف حمله 5 تا 10 سارق قرار گرفتند.
در این حمله سه تن از جمله دو گردشگر و مترجم آن ها آسیب جزئی دیدند و به بیمارستان منتقل شدند.
در این اقدام، سارقان که با دو خودرو به محل آمده بودند، چند چمدان، وسایل الکترونیک چند رسانه ای و پول نقد گردشگران را سرقت کرده و از محل گریختند.
یکی از مقامات منطقه ای در مورد این سرقت به روزنامه «لو پاریزین» گفت: معمولا گردشگران چینی، ژاپنی و کره ای به دلیل به همراه داشتن مبالغ قابل توجه پول، هدف سارقان قرار می گیرند.
وی اذعان کرد: سارقان معمولا زوج ها و گروه های کوچک گردشگران را هدف قرار می دهند و این سرقت با حمله به 27 گردشگر استثنائی است.
این سرقت در حالی رخ داد که بخشداری «وال دوآز» (Val-d'Oise) در شمال استان «ایل دو فرانس» و در نزدیکی پاریس که تعداد قابل توجهی هتل را در خود جای داده است، از یک سال پیش تدابیر ویژه ای را برای حفاظت از گردشگران اتخاذ کرده است.
«آن ایدالگو» شهردار پاریس در ماه مه گذشته (اردیبهشت/ خرداد) در تلاش برای ترغیب گردشگران چینی برای سفر به فرانسه، به چین رفت. تعداد گردشگران چینی در فرانسه پس از حملات تروریستی سال 2015 میلادی کاهش قابل توجهی یافته بود.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید