شهرداری تهران ۳۹ هزار فقره چک در دست شهروندان دارد | اتاق خبر
کد خبر: 363251
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 16:31
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تسهیلاتی برای مطالبات شهرداری تهران از شهروندان که شامل چک برگشت خورده و عوارض های پرداخت نشده است، در نظر گرفته شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مهدی چمران با بیان اینکه مطالبات شهرداری تهران از شهروندان دو گونه است، اظهار کرد: نوع اول، چک های برگشت خورده ای است که حدود ۳۹ هزار فقره و از سال ۷۰ تا ۹۴ باقی مانده که قرار شد جرایم چک ها تشویق خورده و مقداری از جرایم آن کسر شود.

وی به تسهیلات تشویقی برای پرداخت مطالبات شهرداری از شهروندان اشاره کرد و افزود: کل میزان جرایمی که باید حساب و پرداخت شود در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که در واقع از بدهی ها و جرایم آن که حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان است، تسهیلات را کم کنیم ۱۲۰۰ میلیارد میزان بقیه آن خواهد شد. به گفته چمران در واقع حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی از سال ۷۰ تا به حال وجود دارد که تا کنون به این صورت طول کشیده است .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه نوع دوم مطالبات شهرداری عوارض است، خاطر نشان کرد: در ابتدا باید در این مورد تخفیفاتی داشته باشیم چرا که جرایم عوارض های پرداخت نشده در نقاط مختلف شهر می بایست با هم فرق داشته باشد به طوری که ۷۰ درصد برای مناطق جنوبی شهر در نظر گرفته شود و ۵۰ درصد تسهیلات هم برای مناطق شمالی در نظر گرفته شود.

چمران با بیان اینکه سقفی در این زمینه تعیین شده است، ادامه داد: این تسهیلات در زمانی اعمال می شود که کل بدهی از یک و نیم میلیارد بیشتر نباشد و این تسهیلات شامل شهروندانی که بدهی های بسیار بالا دارند نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای یک درصداز جرایمی که دریافت می شود پیش بینی هایی شده است، عنوان کرد: این یک درصد قرار است صرف فرهنگ سازی یا تشویق یا تبلیغات تشویقی برای شهروندان هزینه شود تا بدهی های خود را ظرف در مدت سه ماه پیشنهادی پرداخت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: به این دلیل که شهروندان فرصت و این کار فرهنگی نیز تاثیر داشته باشد پیشنهاد کردیم مدت زمان سه ماه را به چهار ماه تبدیل کنیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید