بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند | اتاق خبر
کد خبر: 363293
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 00:37
مهناز افشار:‌
سخنگوی کمپین "بدسرپرست تنهاتر است" گفت: از وقتی عضو پویش بدسرپرست تنهاتر است، شده‌ام حس خوبی دارم ومعتقدم که نباید نسبت به مهرو محبت کردن به بچه‌ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان باتنبیه تاثیرمنفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند

پویش بدسرپرست

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از مشاور رسانه‌ای پویش "بدسرپرست تنهاتر است"، اولین گردهمایی حامیان این پویش شامگاه پنجشنبه، ۱۴ مردادماه همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد.

در این مراسم که به شکرانه سلامت علی، نوزاد شش ماهه‌ای که مورد آزار جسمی پدر معتادش قرار گرفته و از حالت کما خارج شده است، برگزار شد، مهناز افشار،  سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است، شهرام گیل آبادی ـ رئیس شورای سیاست‌گذاری پویش ـ، زیبا بروفه، گیتی معینی، محمد مسلمی،رامین پرچمی، مرجان سپهری، معصومه کریمی، فریبا باقری، اشکان درویشی، بنیتا مظلومی و... حضور داشتند.

مهناز افشار در بخشی از این مراسم پس از آوردن کودک آزار دیده روی سن،‌ بیان کرد: نمی‌خواهیم کام کسی تلخ شود، اما عهدی را با والدین می‌بندیم که ما مالک فرزندان خود نیستیم و نباید از مهر و عاطفه برایشان کم بگذاریم.

این هنرمند با اشاره به این که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست، ادامه داد: متاسفانه این روزها ویدئوهای تنبیه و کودک آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می‌شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست. بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی،‌ اخلاقی و انسانی تامین کرد.

سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می‌خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. همه کسانی که در این جمع حضور دارند علی را که نماد کودکان بدسرپرست است فرزند خود می‌دانند. درغیر این صورت اصلا در این جشن شرکت نمی کردند. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم نمی‌توانستم چنین حرف‌هایی بزنم، اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف‌هایم باور دارم.

وی گفت: علی را خداوند، بعد از بی انصافی پدرش، دوباره به زندگی برگرداند. علی یک نماد بود که توانست رسانه‌ای شود و مانند او کودکان زیادی هستند که در شرایط سختی به سر می‌برند و ما از وضعیت‌شان خبر نداریم.

افشار در پایان از مردم خواست تا در صورت اطلاع یافتن از وضعیت کودکان آسیب دیده در محیط پیرامونی خود گزارش آن را به کمپین بدسرپرست تنهاتر است ارائه کنند.

در بخش دیگری از این مراسم،‌ گیتی معینی هم با ابراز خوشحالی از سلامت علی نوزاد آسیب دیده اجتماعی بیان کرد: پدری که بچه شش‌ماهه خود را می‌زند یک بیمار جانی است، زیرا یک انسان عادی و دارای سلامت رفتاری چنین ظلمی را به فرزند خودش روا نمی‌دارد. 

همچنین زیبا بروفه یکی دیگر از بازیگران حاضر در این جمع که از سفیران مهر کمپین بدسرپرست تنهاتر است گفت: وقتی ما مسئولیت فرزند داشتن را می‌پذیریم باید همه شرایط را در نظر بگیریم و نه این که از سر تحمل از آن‌ها نگهداری کنیم. بلکه با وقت گذاشتن و انرژی گذاشتن باید بچه را تربیت کنیم.

وی درباره وضعیت علی افزود: برخوردهای تنبیهی با فرزندان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. پدری که فرزند شش‌ماهه خود را تا مرز به کما رفتن کتک می‌زند، کارش هیچ توجیهی ندارد و تنها علت کتک زدنش می‌تواند عقده‌گشایی و خودخواهی باشد. حالا هم که این جرم را مرتکب شده باید تاوانش را بدهد.

محمد مسلمی کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» نیز درباره عضویت و حمایت خود از کمپین بدسرپرست تنهاتر است که حقوق کودکان آسیب دیده را از لحاظ قانونی پیگیری می کند، توضیح داد: خوشحالم که عضو این کمپین هستم. امیدوارم که همیشه بتوانیم برای شادی کردن دور هم جمع شویم و به هم محبت کنیم.

وی ادامه داد: وقتی کودکی مثل علی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد انگار گلی زیبا پژمرده شده است و امیدوارم روزی برسد که شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

براساس این گزارش،‌ پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حمایت بیش از ۴۰۰ هنرمند، ورزشکار، حقوقدان و فعال اجتماعی قصد دارد تا به منظور حمایت از کودکان آسیب‌دیده و بدسرپرست و در مذاکره با مسئولان قوای سه‌گانه به وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود در این حوزه بپردازد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید