زنجان امسال به عنوان پایتخت صنایع دستی فلزی ایران ثبت نمی شود | اتاق خبر
کد خبر: 363548
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 12:16
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: به علت در اولویت قرار نگرفتن زنجان در سال جاری برای تبدیل شدن به پایتخت صنایع دستی فلزی ایران، این موضوع به زمانی دیگر موکول شد.

اتاق خبر: محمود علی محمدی افزود: مسئولان زنجان پرونده را برای بررسی و ثبت به سازمان مرکزی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال کرده اند.
وی یادآورشد: مسئولان سازمان اعلام کرده اند که امسال ثبت شهر میبد یزد به عنوان پایتخت نساجی ایران در دستور کار قرار گرفته است.
علی محمدی اظهار کرد: سازمان به تبع این موضوع اعلام کرد که امسال زنجان در اولویت ثبت قرار ندارد و بررسی آن به زمان دیگری موکول شد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مسئولان استانی پیگیر موضوع هستند و همه تلاش خود را برای ثبت زنجان به نام پایتخت ملی صنایع دستی فلزی به کار می گیرند.
علی محمدی پیش از این اعلام کرده بود: این استان در حوزه صنایع دستی فلزی حرف اول را در کشور می زند و حرکت های اولیه برای ثبت زنجان به عنوان شهر صنایع دستی فلزی و در نهایت ثبت جهانی آن آغاز شده است.
موضوع ثبت زنجان به نام پایتخت صنایع دستی فلز کاری جهان و ایران از دی سال گذشته آغاز شد.
مهمترین صنایع دستی زنجان را مسگری، حکاکی روی مس، ملیله کاری، چاقو سازی، چلنگری، فرش بافی، چاروق دوزی و جاجیم بافی تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید