داخلی‌ها اولویت تامین تجهیزات شبکه مخابراتی | اتاق خبر
کد خبر: 363777
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 11:42
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: «توسعه فناوری‌های جدید برای مخابرات در سال جاری و بحث شبکه دسترسی دارای اهمیت است که باید در آن سرمایه‌گذاری شود چرا که با توجه به گسترش شبکه ملی اطلاعات و نیاز مشترکان به دسترسی بیشتر باید قابلیت‌ها و زمینه پهنای با

اتاق خبر: نشست رونمایی از پورتال جدید مخابرات استان تهران ۱۶ مرداد با حضور علیرضا صیدی، مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، رضا خلیلی، معاون شبکه و کامران کاظمی، معاون تجاری در محل این سازمان برگزار شد.
علیرضا صیدی، مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با تشریح عملکرد این شرکت اظهار کرد: در شرکت مخابرات استان تهران ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار شماره تلفن ثابت وجود دارد که ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار شماره مشغول به کار است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۵۳/۸درصد رسیده است. درحال‌حاضر براساس لایحه تلفن ثابت ۱۲۶هزار دایره تلفن ثابت داریم که از ابتدای سال ۹۵، ۱۰۷هزار فروش فیش داشتیم. علاوه بر این، تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت در تهران و البرز از مرز یک میلیون مشترک گذشته است. همچنین در بحث فیبر نوری تاکنون ۱۲ هزار و ۷۵۰ کیلومتر فیبر نوری در استان‌ها در راستای بحث بسترسازی در حوزه ارتباطات و ارائه خدمات بهتر و بیشتر برای اپراتورها ایجاد شده است. در بحث ظرفیت شبکه اینترنت نیز توانستیم دو استان تهران و البرز را در سال گذشته به ۵۰ درصد و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۲۰ درصد افزایش دهیم.
صیدی در ادامه با اشاره به حادثه شهران که موجب قطعی تلفن ثابت ۵۶ هزار مشترک شد، بیان کرد: در این حادثه مشترکان تلفن ثابت با قطعی ارتباط مواجه شدند چرا که شبکه جدید در شهران اجرا نشده بود. البته مشکل تلفن‌های همراه در کمتر از ۱۲ ساعت برطرف شد چرا که این شبکه‌ها تحت حمایت فیبر نوری بودند اما مشکل ارتباط ۵۶ هزار مشترک در طول ۲۴ ساعت برطرف شد.


وضعیت مصرف اینترنت در تهران
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران درباره وضعیت مصرف اینترنت در تهران بیان کرد: شناسایی مشترکان پرمصرف اینترنت نامحدود مخابرات تهران اجرایی شده است و کسانی که به صورت نامتعارف از این سرویس استفاده می‌کنند و حتی برخی با نصب تجهیزاتی اقدام به دانلود غیرمنصفانه می‌کنند که نتیجه کار آنها حق مشترکان دیگر را تضییع می‌کند، آغاز شده است. این مشترکان تا پایان قرارداد و حداکثر یک سال به این شیوه از اینترنت نامحدود مخابرات استفاده خواهند کرد و به دلیل ابلاغ مصوبه جدید به صورت خودکار پس از پایان قرارداد باید در صورت تمایل به ادامه دریافت سرویس از مخابرات به سرویس اینترنت نامحدود با حجم معین تغییر وضعیت دهند.
صیدی در ادامه درباره جزییات تغییر تعرفه تلفن ثابت از ۱۵ مرداد افزود: از این پس تعرفه مکالمات داخلی شهری به دقیقه رند می‌شود. پیش از این تعرفه مکالمات داخل شهری براساس ثانیه و با تعرفه هر دقیقه ۳۰ ریال محاسبه می‌شد که اکنون با تعرفه هر دقیقه ۴۵ ریال به دقیقه رند می‌شود.
صیدی با اشاره به دستورالعمل جدید وزارت ارتباطات درباره تماس‌های داخل شهری کمتر از ۳۰ ثانیه بیان کرد: تماس‌های کمتر از ۳۰ ثانیه به ۳۰ ثانیه رند و معادل هزینه نیم دقیقه برای مشترک منظور می‌شود، اما تعرفه مکالمات خارج استانی روند سابق به صورت دقیقه‌ای ۳۳ ریال است که تغییری در تعرفه و نوع محاسبه نداشته و با دستور جدید وزارت ارتباطات از این پس مکالمه تلفن ثابت به ثابت داخل شهری و ثابت به تلفن همراه به دقیقه رند می‌شود.
وی با اشاره به این موضوع که از ابتدای سال ۹۵تاکنون ۱۰۷هزار فروش فیش تلفن ثابت در شرکت مخابرات استان تهران داشته‌ایم، گفت: حدود ۱۹هزار نفر بیش از یک ماه است که در انتظار دریافت خط تلفن ثابت هستند که از این تعداد ۵۰درصد مربوط به تهران و ۵۰درصد دیگر نیز متعلق به البرز است.
صیدی تصریح کرد: توسعه فناوری‌های جدید برای مخابرات در سال جاری و بحث شبکه دسترسی اهمیت دارد که باید در آن سرمایه‌گذاری شود چرا که با توجه به گسترش شبکه ملی اطلاعات و نیاز مشترکان به دسترسی بیشتر باید قابلیت‌ها و زمینه پهنای باند افزایش یابد و خدمات بهتری در این زمینه ارائه شود. علاوه بر این، اجرای شبکه NGN(نسل آینده شبکه) را در تهران مدنظر قرار داده‌ایم و در سال جاری ایجاد بستر برای محتواهای جدید را در دستور کار داریم که در نمایشگاه از آن رونمایی خواهیم کرد.


تکمیل شبکه NGN و IPTV
صیدی افزود: در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات با آمار ۴هزار و ۷۰۰ در سطح البرز و تهران پیشتاز هستیم، اما این مقدار کافی نیست و در این زمینه تمامی سازمان‌ها باید با یکدیگر همکاری لازم را برای ارتقای خدمات خود داشته باشند. از سوی دیگر راه‌اندازی شبکه استاندارد پردازشگرهای گاز (GPA) از نظر پدافند غیرعامل نیز ضروری است، چرا که اگر این شبکه راه‌اندازی شود، در بروز حوادثی چون حادثه شهران قطعی تلفن ثابت مشترکان در مقیاس کمتری رخ خواهد داد و زمان قطعی تلفن از ۲۴ به ۱۲ساعت و کمتر خواهد رسید. با راه‌اندازی این شبکه می‌توانیم در کل استان تهران خرابی‌ها را در کمترین زمان ممکن رفع کنیم.
مدیرعامل مخابرات استان تهران تصریح کرد: در راه‌اندازی این سیستم‌ها شهرداری‌ها نیز نقش اساسی دارند، چرا که راه‌اندازی این‌گونه شبکه‌ها هزینه سنگینی به همراه دارد و نیازمند توجه بسیار است. در بخش انتقال با رشد G ۳ و G۴ها باید به فکر گسترش شبکه‌ها و ارتقای آنها باشیم که این نیز در دستور کار ما قرار گرفته است. تکمیل شبکه ارائه خدمات یکپارچه سرویس‌های ارزش افزوده (‌ NGN) در شبکه مخابراتی و رسانه جدید از جمله مسائل مطرح شده است که امسال ایجاد بستر با محتوای جدید را در برنامه خود قرار دادیم و برای بهره‌برداری و ارائه سرویس با سرعت بالای ۵۰درصد از جمله برنامه‌های مهم مخابرات است.
وی با اشاره به سایر برنامه‌های مخابرات استان تهران گفت: امسال با هماهنگی سازمان صدا و سیما شاهد بهره‌برداری از سرویس ارسال و پخش برنامه‌های تلویزیونی برای مشترکان از طریق زیرساخت (IPTV) هستیم، همچنین پروژه و سرویس پیام‌های صوتی برای کسانی که شماره‌های ۴ و ۵ رقمی دارند، قابل استفاده است.
 صیدی در ادامه به بحث رونمایی از پورتال جدید مخابرات استان تهران اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از پورتال جدید با هدف مشتری‌مداری، تجاری‌سازی، سرویس‌مداری و جذابیت بصری از جمله اقداماتی است که شرکت مخابرات تاکنون انجام داده است و در زمینه ارائه کیفیت و مشتری‌مداری و تامین نیاز مشتری، پورتال شرکت می‌تواند درگاه مناسبی برای ارائه سرویس اینترنت پرسرعت و ADSL باشد چراکه در حوزه اینترنت پرسرعت و ارزش افزوده به تعامل دوطرفه نیازمندیم و باید مشکلات مشتریان هرچه سریع‌تر بیان و حل شود و ما از طریق درگاه‌های الکترونیکی شرایطی را فراهم کردیم تا مشتری بتواند بدون حضور در مخابرات، مشکلات خود را مطرح و سریع‌تر حل کند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران درباره هزینه اینترنت نیز اظهار کرد: قیمت اینترنت براساس مصوب ۲۳۷ ابلاغ شده به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش تعرفه داشته است. رقابتی که بین رویس‌دهندگان اینترنت وجود دارد، موجب شده مشترکان با مشاهده تعرفه‌ها و کیفیت‌های متفاوت به اپراتورهای دیگر مهاجرت کنند که این حالت امری طبیعی است.


توسعه شبکه زیرساختی در مخابرات
در ادامه این نشست، کامران کاظمی، معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران گفت: درباره SLAها (تفاهمنامه سطح کیفی خدمات) مبلغ خانگی ما افزون‌بر ۱۵میلیون بوده و تعداد مشتریان بالای ۲ هزار نفر می‌شدند و حدود ۴تا ۵سال است که خسارت‌های بیش از ۱۴ساعت قطعی را به مشتریان پرداخت می‌کنیم. تعرفه‌ها براساس مصوب ۲۳۷ تغییراتی در حوزه ارتباطات شهری داشته است، که بر این اساس، میزان تعرفه‌های شهری از ۳۰ به ۴۰ ریال تغییر یافت و در بحث ثبت‌نام نیز از ۵۰هزار تومان این مبلغ در کل ۲۰۰هزار تومان است که ۱۰۰هزار تومان آن به شکل نقدی و ۱۰۰هزار تومان باقی‌مانده به صورت اقساط از مشتریان دریافت می‌شود.
در پایان این نشست، رضا خلیلی، معاون شبکه مخابرات استان تهران نیز درباره توسعه زیرساخت‌های شبکه مخابراتی گفت: شبکه مخابراتی از چند لایه تشکیل شده که پایین‌ترین لایه به نام شبکه دسترسی دراختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. پس از آن، لایه انتقال سپس لایه آی‌تی و در انتها لایه هسته قرار دارد و برای توسعه شبکه باید همزمان بر هر ۴ لایه اقداماتی را انجام داد. در این میان برخی از اقدامات با سرعت بیشتر و برخی با سرعت کمتری انجام می‌شود. ساخت لایه‌های انتقال، آی‌تی و هسته زمان زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد و در فرآیند ۲ یا ۳ ساله به اتمام می‌رسد، اما ساخت لایه دسترسی ممکن است حدود ۵ تا ۱۰ سال به طول بینجامد. درحال‌حاضر طرح اجرای هر ۴ لایه آماده شده است و از نظر هزینه نیز بیشترین هزینه به بخش خرید تجهیزات و عملیات حفاری تعلق می‌گیرد که حدود ۷۰ درصد هزینه‌های پروژه را تشکیل می‌دهد. وی در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز نیز افزود: در بخش تجهیزات مورد نیاز هم از تولیدکننده داخلی و هم از تولیدکننده خارجی خرید می‌کنیم اما با وجود این، در صورتی که تجهیزات مورد نیاز مشابه داخلی داشته باشد، به‌ویژه در المان‌های پسیو، همواره اولویت ما خرید از تولیدکننده داخلی است.

منبع: صمت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید