فرار شرکت های هواپیمایی دولتی و عمومی از پرداخت طلب فرودگاهها | اتاق خبر
کد خبر: 363808
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 14:24
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور گفت که این شرکت حدود هفت هزار میلیارد ریال از شرکت های هواپیمایی بابت خدمات فرودگاهی طلب معوقه دارد.

اتاق خبر: رحمت الله مه آبادی عصر روز یکشنبه در ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تمام شرکت های خصوصی خدمات گیر به جزء دو شرکت هواپیمایی بخش دولتی و عمومی در حال مذاکره برای پرداخت این مطالبات هستند.
وی ادامه داد : برخی از شرکت های خصوصی چک های تسویه خود را نیز به فرودگاه ها تحویل دادند و این پرداخت ها را انجام می دهند، ولی دو شرکت بزرگ دولتی و عمومی از زیر بار پرداختی فرار می کنند.
رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور دلیل زیربار نرفتن این دو شرکت هواپیمایی در پرداخت مطالباتشان به فرودگاه ها را قانون تهاتر بدهی ها از سوی دولت دانست و گفت : تهاتر مربوط به زمانی است که ما به دولت بدهکار باشیم و بخواهیم با تهاتر بدهی ها و مطالبات را تسویه حساب کنیم ، ولی ما بدهی به دولت نداریم که بخواهیم این کار را انجام دهیم.

** حذف خدمات دهی به بدهکاران
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور گفت که شرکت هایی که نخواهند بدهی خود را به فرودگاهها پرداخت کنند ، سطح خدمات فرودگاهی به آنها را کاهش خواهیم داد.
مه آبادی افزود : شرکت های بدهکار دولتی و عمومی اراده ای برای پرداخت بدهی های خود به ما را ندارند و ما به سازمان هواپیمایی کشوری و شورای امنیت ملی نیز اعلام کردیم که اگر این ها نخواهند بدهی خود را پرداخت کنند ، ما سطح خدماتمان را به آنها کاهش خواهیم داد.
وی اضافه کرد : همچنین به مردم نیز اعلام می کنیم که از این شرکت های هواپیمایی استفاده نکنند.
مه آبادی گفت که مطالبات از شرکت های هواپیمایی مربوط به حدود 10 سال گذشته است و به دلیل پیگیری نشدن از سوی فرودگاهها ، این مطالبات انباشته شد.

** حدف خدمات رایگان
مدیرعامل فرودگاههای کشور همچنین گفت که این شرکت سالانه حدود سه هزار و 600 میلیارد ریال خدمات رایگان ناوبری به شرکت های هواپیمایی دولتی ، نظامی و انتظامی ارائه می دهد.
مه آبادی افزود : براساس قانون بودجه سال 95 ، ارائه این خدمات از فهرست فرودگاههای کشور حذف شده و در صورتی که دولت تمایل به دریافت این خدمات دارد ، باید هزینه های آن را پرداخت کند.
وی ادامه داد : ارائه خدمات رایگان از سوی فرودگاهها باعث شده تا ما با کمبود نقدینگی و بودجه مواجه شویم و توانایی پرداخت برخی از مطالبات و کارهای زیرساختی را نداشته باشیم و حذف این خدمات کمک بسیار خوبی به فرودگاههاست.
مدیرعامل فرودگاههای کشور برای معارفه مدیرکل جدید فرودگاههای مازندران به ساری سفر کرد.
در این سفر سعدالله وظنخواه که پیش از مدیر فرودگاههای یزد بود به عنوان مدیرکل فرودگاههای مازندران معرفی و از خدمات هفت ساله موسی مشاء زمینی در این سمت قدردانی شد.
مازندران سه فرودگاه در ساری ، نوشهر و رامسر دارد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید