جریمه یک میلیارد و 500 میلیون ریالی قاچاقچی سوخت در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 363812
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 14:43
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از جریمه یک میلیارد و 500 میلیون ریالی قاچاقچی سوخت در زنجان خبر داد و گفت: این متهم اقدام به عرضه خارج از شبکه سوخت کرده است.

اتاق خبر: مرتضی ممیزی اظهار کرد: در کشف مهم صورت گرفته مقدار 26 هزار و 800 لیتر نفت گاز در شهرستان خدابنده از توابع استان زنجان از یک دستگاه تریلی نفتکش کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: پرونده متهمان برای رسیدگی در تعزیرات حکومتی خدابنده تشکیل و جلسات رسیدگی برگزار شد و با انجام تحقیقات لازم مشخص شد محموله به صورت غیرقانونی بارگیری شده و  متهمین هیچ‌گونه مدرک معتبر به شعبه ارائه نکرده‌اند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه ارزش نفت گاز کشف شده طبق استعلام از شرکت نفت منطقه زنجان حدود 400 میلیون ریال اعلام شد، افزود: شعبه مربوطه برابر قانون و با قاطعیت با متخلفان برخورد و اقدام به صدور حکم کرده است.

ممیزی ادامه داد: طبق رأی صادره، متهمان علاوه بر ضبط محموله مکشوفه، به پرداخت جریمه نقدی به میزان یک میلیارد و 590 میلیون ریال محکوم شدند.

وی با بیان اینکه در پرونده دیگر مطروحه در تعزیرات حکومتی شهرستان خدابنده، موضوع رسیدگی به قاچاق گوشی تلفن همراه به ارزش 347 میلیون ریال بوده است، گفت: به دلیل عدم ارائه مدارک گمرکی لازم برای ورود قانونی کالاها به داخل کشور از سوی متهم، قاچاق بودن گوشی‌های تلفن همراه محرز شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: پس از پایان جلسات رسیدگی و سیر مراحل قانونی، عامل قاچاق بر اساس رأی صادره علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت جریمه نقدی (با احتساب ارزش خودرو ) به میزان 447 میلیون ریال در حق صندوق محکوم شد.

منبع: فارس

5103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید