آژانس های مسافرتی با بررسی همه جانبه گردشگر اعزام می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 364838
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1395 - 14:43
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه از لغو ممنوعیت سفر تورهای گردشگری به ترکیه خبر داد و گفت: آژانس های مسافرتی می توانند به صلاحدید و با بررسی های همه جانبه و ایجاد تمهیدات لازم مورد نیاز شهروندان ایرانی در هماهنگی و تماس با شرکای ترکیه ای خود تورهای گردشگری به این

اتاق خبر: بهرام قاسمی در پاسخ به سؤال تعدادی از خبرنگاران، سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به ترکیه که با استقبال گرم مقامات این کشور همراه بود را سفری سازنده و در جهت منافع مردم دو کشور توصیف کرد.
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در مورد چگونگی سفر گردشگران ایرانی به ترکیه تاکید کرد: با توجه به درخواست طرف ترکیه ای پیرامون برقراری مجدد تورهای گردشگری ایران به مقصد ترکیه و از آنجایی که دولت این کشور علاقمند به برقراری مجدد این تورها است و گردشگران ایرانی را جزء بهترین گردشگران و بازدید کنندگان از این کشور می دانند، در مورد امنیت و رفاه حال گردشگران ایرانی قول های مساعدی را به طرف ایرانی اعلام کردند.
وی تصریح کرد: طرف ایرانی پذیرفت که ممنوعیت سفر تورهای گردشگری به ترکیه با توجه به پذیرش تعهدات لازم از سوی دولت این کشور را لغو کند و از این پس آژانس های مسافرتی ایران می توانند به صلاحدید و با بررسی های همه جانبه و ایجاد تمهیدات لازم و مناسب و مورد نیاز شهروندان ایرانی در هماهنگی و تماس با شرکای ترکیه ای خود نسبت به اعزام تورهای گردشگری به این کشور همسایه اقدام کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: رفع ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به همراه تورهای گردشگری توسط آژانس های ایرانی به معنی سلب مسئولیت آژانس ها و مؤسسات گردشگری نخواهد بود و آنها باید طی تفاهمات دقیق و بررسی شرایط در جهت فراهم ساختن رفاه کامل گردشگران ایرانی اقدام لازم به عمل آورند .
قاسمی خاطرنشان کرد: ساز و کارهای لازم و چگونگی آغاز مجدد این فرآیند و اقدامات مقتضی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متعاقباً و بعد از هماهنگی های لازم اعلام خواهد شد.
وی همچنین گفت: در سفر روز گذشته وزیر امور خارجه به ترکیه مذاکرات طولانی و مفصلی درخصوص مسایل سیاسی دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی و سایر مسایل مورد علاقه دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود:همچنین در این دیدارها و مذاکرات درمورد همکاری های دوجانبه، تفاهم هلا و توافقاتی صورت پذیرفت .

منبع: ایرنا

94104

نظرات