برای موفقیت در المپیک 2020 هدفگذاری می کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 365353
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 14:10
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: برای موفقیت رشته سنگ نوردی در المپیک 2020 توکیو ژاپن هدفگذاری می کنیم.

اتاق خبر: رضا زارعی روز دوشنبه در مجمع انتخابات هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان ضمن ابراز خرسندی از المپیکی شدن رشته سنگ نوردی افزود: این تصمیم را فرصت طلایی برای سنگ نوردی کشورمان به منظور حضوری موفق در بازی های المپیک در کسب مدال می دانیم.
وی اضافه کرد: باید با تلاش شبانه روزی و برنامه ریزی مناسب بتوانیم حضوری موفق در المپیک 2020 داشته باشیم تا شایستگی های خود را به کمیته المپیک و وزارت ورزش اثبات کنیم.
زارعی اظهار کرد: المپیکی شدن سنگ نوردی باعث توجه بیشتر مسئولان به ورزش سنگ نوردی خواهد شد و در چهار سال آینده می توانیم با حمایت بیشتر و برنامه ریزی مناسب در کسب مدال در این رشته جدید المپیک موفق عمل کنیم.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه گفت: همچنین رشته سنگ نوردی در بازی های آسیایی 2018 و 2022 برگزار می شود که این مهم می توان فرصت طلایی برای استان های مستعد نظیر همدان باشد.
زارعی حضور ورزشکاران ایرانی در رقابت های جهانی و آسیایی سنگوردی و برگزاری پیکارهای قهرمانی کشور را از برنامه های مهم فدراسیون طی امسال عنوان کرد و یادآور شد: فدراسیون به صورت مشخص اقدام به تیم داری نمی کند ولی اردوهای آموزشی هیمالیا نوردی برای نوجوانان و امید خواهیم داشت و همچنین از تیم هایی که در قالب گروه ها و هیات ها اقدام به صعودهای برون مرزی کنند، حمایت می کنیم.
وی ادامه داد: توجه به موضوع هیمالیانوردی، همگانی کردن کوهنوردی و اجرای طرح استعدادیابی و جذب و آموزش رده سنی پایه از مواردی است که باید مورد توجه مسئولان هیات های استانی و شهرستانی قرار گیرد.
وی با اشاره به صعودهای کوهنوردی کشور گفت: با مربیگری جلال چشمه قصابانی اردوها و صعودهای خوبی را در یک سال اخیر داشته ایم و فدراسیون کوهنوردی تلاش خود را به سمت آموزش همگانی و استعدادیابی سوق داده است.
زارعی برای حضور در انتخابات ریاست هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان به این شهر سفر کرده است.
مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان روز دوشنبه با حضور رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی برگزار شد و علیرضا گوهری با کسب ١٣رای از مجموع ١٥ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات کوهنوردی استان همدان انتخاب شد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید