خسروتاج: تاخیر در ادغام اتحادیه های همگن را به صلاح نمی دانم | اتاق خبر
کد خبر: 365400
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 19:44
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاخیر در ادغام اتحادیه های صنفی به صلاح کشور نیست و هر کسی نقدی بر آن دارد، ارائه کند.

اتاق خبر:  مجتبی خسروتاج روز سه شنبه در نشست هم اندیشی اعضای فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: واحدهای صنفی از ادغام اتحادیه ها استقبال می کنند اما برخی اتحادیه ها هنوز مقاومت هایی دارند.

وی در این نشست که در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد، اضافه کرد: هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی تصویب کرد که اصلاحات ساختاری که  مدت ۲۰ سال مورد بحث واقع شده است، اکنون انجام شود و این طبیعی است که مقاومت هایی هم صورت بگیرد.

خسروتاج ادامه داد: برخی از اتحادیه ها هم می گویند که طرح ادغام اتحادیه های همگن را یک سال عقب بیاندازیم؛ اما وقتی این کار صحیح انجام می گیرد، تاخیر در آن به صلاح کشور نیست.

وی با بیان اینکه شرایط ادغام اتحادیه های همگن در مصوبه هیات عالی نظارت نیز آمده است، گفت: با ادغام اتحادیه های همگن و مشابه، شاهد تسهیل در نظام تصمیم سازی خواهیم بود ضمن اینکه وقت هم گرفته نمی شود و شکایات کمتر خواهد شد.

خسروتاج همچنین ادغام اتحادیه های همگن را در جهت آسایش و رفاه حال واحدهای صنفی دانست و افزود: بسیاری از صنوف در شهرستان ها از تداخل اتحادیه های مختلف در کارشان گله مند هستند و می خواهند که با ادغام ، تنها یک اتحادیه بر فعالیت آنها نظارت داشته باشد.

وی با ذکر مثالی گفت که چرا باید برای کفش دست دوز و کفش ماشینی ، دو اتحادیه وجود داشته باشد و تاکید کرد: ادغام اتحادیه های همگن حتما باید انجام شود و قطعا واحدهای صنفی از آن رضایت خواهند داشت.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: ۲ بند از این سیاست ها مربوط به بخش بازرگانی است که یکی شفاف سازی نظام توزیع و دیگری عادلانه کردن زنجیره تولید تا مصرف است.

خسروتاج افزود: در بخش زنجیره تولید تا مصرف باید حلقه های اضافی (واسطه ها) که به زیان مصرف کنندگان عمل می کند را حذف کنیم که نمونه مهم آن در میوه است.

وی به نهایی شدن برنامه نوین سازی اصناف نیز اشاره و تصریح کرد : فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی می تواند در بومی سازی نظام تجاری کشور نقش مهمی ایفا کند.

منبع: اتاق اصناف

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید