از پیوستن به انجمن بین‌ المللی حمل‌ ونقل هوایی تا ارائه خدمات مناسب به مسافران | اتاق خبر
کد خبر: 365429
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1395 - 10:31
نگاهی به دستاوردهای شرکت مسافرتی پیام توسعه صبا
بررسی آمار ها نشان می دهد که تناسبی میان تعداد مسافران و آژانس های مسافرتی وجود ندارد و همین مسئله باعث می شود که در این صنف بحث دلالی ایجاد شود.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت مسافرتی پیام توسعه صبا در گفتگو با اتاق خبر گفت: این شرکت فعالیت خود را از سال 91 با دریافت مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آغاز کرده است.

محمدمظفری فراز توضیح داد: شرکت  فوق در شروع فعالیت های خود پروازهای داخلی را پوشش می داد اما با گذشت زمان توانسته ایم به دستاورد های مثبتی دست یابیم پرواز های زیادی را در مسیرهای مختلف داخلی و برخی مسیرهای خارجی گسترش دادیم و توانسته ایم در سال جاری عضو یاتا شویم.

مدیرعامل شرکت مسافرتی پیام توسعه صبا در خصوص موانع و مشکلاتی که در فعالیت این صنف وجود دارد تصریح کرد: ما در سطح کشور تعداد پروازهای مشخصی داریم همچنین آمار نسبتا دقیقی از تعداد مسافران در دست داریم با بررسی آمار ها در میابیم که تناسبی میان تعداد مسافران و آژانس های مسافرتی وجود ندارد و همین مسئله باعث می شود که در این صنف بحث دلالی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه اگر تعداد آژانس ها به حد معقولی برسد بسیاری از این مشکلات برطرف می شود گفت:چنان که در اغلب کشورها مانند مالزی و امارات دیده می شود که تعداد این شرکت های خدمات مسافرتی اندک است با اینکه حجم مسافران آن ها نسبت به کشور ما بیشتر است.همین تعدد آژانس های مسافرتی تعادل بازار  را بهم می ریزد که این مسئله به ضرر مسافران و شرکت ها است.

مظفری فراز همچنین اظهار داشت: مسئله دیگری که وجود دارد این است که به دلیل اینکه ایرلاین ها تمایل دارند پرواز ها به صورت چارتر انجام شود در شرایط پیک کار وقتی آژانس ها بخواهند قیمت بلیط ها را افزایش دهند سازمان هایی مانند هواپیمای کشوری و سازمان گردشگری کشوری برحسب وظیفه از این کار جلوگیری می کنند این امر موجب می شود که آژنس ها متحمل ضرر شوند.

مدیرعامل شرکت مسافرتی  پیام توسعه صبا گفت: مسئله دیگر سیستم مالیاتی کشور است زیرا آیین نامه مدون و شفافی در این خصوص وجود ندارد و یا در اختیار فعالان قرار نمی گیرد که در بسیاری از مواقع که افراد به حسابرسی مسائل مالی می پردازند نمی توانند به درستی محاسبات را انجام دهند.

 وی در پایان تاکید کرد: تنها در شرایطی صنعت گردشگری پیشرفت می کند که ما بتوانیم پذیرای مسافران خارجی باشیم به این طریق است که ارز وارد کشور می شود در واقع اتفاقی که در حال حاضر می افتد چرخش ارز است و این تولید ثروت نمی کند.

 95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید