نشست سراسری دبیران تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 365564
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 22:58
نشست سراسری دبیران تشکلهای دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری برگزار شد.

اتاق خبر: این برنامه که  در محل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدعوین برگزار شد، حجت الاسلام نمازی  مدیر کل اداره تشکل‌های سیاسی دانشگاه آزاد در تشریح برنامه‌های این نشست اظهار کرد: از جمله برنامه ها در این برنامه دور روزه کمیسیون ها و کارگاه های آموزشی است که بنا داریم در این کمیسیون ها از نقطه نظرات،انتقادات و پیشنهادات دبیران تشکل در راستای سیاست گذاری،برنامه ریزی و ارزشیابی استفاده کرده و از طریق تعامل مستمر آنها به آینده تشکل ها کمک کنیم.
وی یادآور شد:هم چنین در کارگاه های آموزشی بر اساس کارگروه هایی که تعریف گردیده در نظر داریم تا با آموزش در حیطه رسانه و هم چنین نشریات دانشجویی که رسانه برتر تشکل های دانشجویی محسوب می شود ، روند پیشرفت محتوایی و فنی این حوزه را سرعت بخشیم.

وی در پایان خطاب به دانشجویان گفت: سعی کنید تا در دوره جوانی از نیرو، زمان و هم چنین  پتانسیل دانشگاه در فعالیت های تشکیلاتی به نحو احسن بهره مند شده تا در نهایت بتوانید روز به روز به اهداف و تفکرات مرتبط با این موضوع نزدیک تر شوید.

نمازی ادامه داد:  توصیه دیگر من به شما عزیزان این است که با یکدیگر و هم چنین دبیرخانه اداره کل تشکل ها  همدلی، هم فکری و همکاری داشته باشید تا ما را در به سرانجام رساندن اهداف متعالی مان نسبت به تشکل های دانشجویی یاری کنید.

همچنین حجت الاسلام علی عسکری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز، ضمن تبریک روز ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در رابطه با دوام و بسط تفکر تشکیلاتی در کشور با اشاره به آیه ای از قرآن کریم درباره ساختار کارهای تشکیلاتی گفت:به اعتقاد بنده امام (ره)تشکیلاتی ترین روحانی و مرجع بزرگ عالم تشیع در طول تاریخ است و هم چنین در زمینه تربیت اسلامی نیز انقلاب،مرهون امام (ره) است. همان طور که از معنا  این آیه استنباط می شود مسلمانان به قیام برای خداوند دعوت شده اند و برهمین اساس بر حرکت جمعی و فردی که باید منحصرا برای خدا باشد تاکید شده است.


وی ادامه داد: ما نیز طبق این آیه از کتاب آسمانی باید در تشکل های خود بنا را بر اهداف الهی گذاشته و در این راه گام برداریم.ظرفیت کار جمعی و تشکیلاتی یکی از ظرفیت هایی است که بنا بر اراده خالق هستی بنا گردیده و از ابزارهای خدادادی محسوب می شود که در دوجنبه مثبت و منفی قابل استفاده است.


معاون دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه را خانه علم و امید خواند و گفت: همان طور که آیت الله وحید خراسانی در تعریف دانشگاه آن را مانند خانه و جایگاه علم دانست، من نیز در مورد دانشگاه آزاد اسلامی می گویم که این دانشگاه، آزاد و در قید و بند دولت و جریان های احاطه کننده ای نبوده و همان طور که از قید اسلامی بودن بهره مند است در راستای آزادی اندیشه و فکر گام بر می دارد.ما نگران تفکر جوانان درباره انقلاب هستیم و این موضوع که تفکرشان در حالت تعلیق قرار بگیرد،اگر امروز تشکیلات محکمی مانند حزب جمهوریت وجود داشت نظام بانکی ،مالیاتی،گمرکی این گونه نبود.


وی در ادامه با اشاره به ضرورت فعالیت تشکیلاتی و تلاش برای فراهم آوردن زمینه فعالیت روز افزون این تشکل ها بیان کرد: همان طور که می دانید دانشجویانی که در این گونه فعالیت ها مشارکت دارند، دغدغه هایی در خصوص مسائل سیاسی و اجتماعی داشته که این امر باعث تحرک و پویایی آنان در جامعه می شود. ما می توانیم در راستای فعال تر شدن فعالین تشکل ها سمینارهای چالشی برگزار کرده تا در آنجا آسیب شناسی و  مخاطب شناسی صورت گیرد و با استفاده از این امر شاهد تحولات بنیادین در این عرصه باشیم.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید