اختصاص 1400میلیارد ریال یارانه سود بانکی به کهگیلویه و بویر احمد | اتاق خبر
کد خبر: 365661
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 00:34
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اختصاص یک هزار و 400میلیارد ریال یارانه سود بانکی در سفر هیات دولت به این استان فرصت خوبی برای ترغیب سرمایه گذاران است .

اتاق خبر:سید موسی خادمی روز چهارشنبه اظهار داشت: مصوبه پرداخت 50 درصد سود بانکی به متقاضیان سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد یکی از اقدام ها و مصوبه های ارزنده سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان است.
وی با اشاره به ظرفیت های بکر اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد برای جذب سرمایه گذاری در بخشهای صنعتی،کشاورزی و گردشگری گفت: مشوق های سرمایه گذاری از جمله کاهش بهره بانکی و معافیت مالیاتی پیش بینی شده فرصت خوبی را برای سرمایه گذاران در این استان فراهم کرده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فراخون سرمایه گذاران به همکاری برای اجرای طرحهای بزرگ اشتغالزا و تولیدی افزود: وجود 10درصد منابع آبی و امکان اجرای طرحهای بزرگ در بخش آب و خاک، آبزی پروری ،دام و طیور و گلخانه شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران در این استان ایجاد کرده است.
خادمی بیان کرد: امکان اجرای طرحهای بزرگ آبزی پروری با ظرفیت یک هزار تن در برخی مناطق استان وجود دارد.
وی انعقاد سه تفاهم نامه مهم اقتصادی بین استانداری کهگیلویه وبویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، پست بانک ایران و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در سفرهیات دولت به این منطقه را یادآورشد و گفت: این امر بیانگر وجود ظرفیت های سرمایه گذاری کلان در این استان است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: بر اساس این تفاهم نامه ها سازمان اقتصادی کوثر متعهد به سرمایه گذاری افزون بر هشت هزار میلیارد ریال در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات در این استان شده است.
خادمی اظهار داشت: امکان سنجی و مطالعه طرح فسفات چرام، پرورش مرغ گوشتی و اجرای طرح پرورش ماهی در شهرستان چرام از مهمترین تعهدات سازمان اقتصادی کوثر در انجام این تفاهم نامه است.
وی اظهار کرد: این سازمان همچنین متعهد شد که در هر یک از شهرستان های هشت گانه استان کهگیلویه و بویراحمد یک تا 2 طرح در بخش های کشاورزی و صنعت سرمایه گذاری کند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: بر این اساس کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز با تامین اعتبار حدود یک هزار و 70 میلیارد ریال برای ساخت مسکن مددجویان در نقاط مختلف استان سرمایه گذاری خواهد کرد.
سی امین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد روزهای 24 و 25 مرداد انجام شد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید