کارگاه آشنایی با اوراق بهادار سازی در بورس برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 365695
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 04:46
کارگاه آموزشی چهارمین دوره آموزشی «آشنایی با اوراق بهادارسازی» از 13 شهریورماه برگزار می‌شود.

اتاق خبر:تبدیل کردن دارایی ها به اوراق بهادار یا اوراق بهادارسازی، فرایندی است که در آن شرکت‌ها یا واسطه‌های مالی، دارایی‌های مالی یا حقوق مالی را به صورت اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران می‌فروشند. در این روش نهاد تأمین‌ مالی کننده، فروش دارایی‌های خود را جایگزین گرفتن وام از واسطه‌های مالی می‌کند.

در این ارتباط بورس تهران از طریق مرکز مالی ایران، کارگاه آموزشی چهارمین دوره  «آشنایی با اوراق بهادارسازی» را از 13 شهریورماه با هدف آشنایی کارشناسان و مدیران بانک‌ها و نهادهای مالی با مبانی فقهی و قانونی تبدیل به اوراق بهادارسازی دارایی‌ها برگزار می‌کند.

آشنایی با مبانی اوراق بهادار سازی می‌تواند در توسعه تأمین‌ مالی و باز ساختار مالی شرکت‌ها موثر باشد. همچنین شناخت فرصت‌ها و ریسک‌های موجود در این نوآوری می‌تواند دید وسیع‌تری به مدیران و کارشناسان بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و سایر شرکت‌های لیزینگ دهد.

مبانی اوراق بهادارسازی، اوراق بهادار به پشتوانه دارایی( ABSs)، تعهدات بدهی وثیقه‌دار (MBSs)، اوراق بهادارسازی جریان‌های نقدی آتی، مسائل عملیاتی در اوراق بهادارسازی، مشتقات نرخ بهره در ساز و کارهای اوراق بهادارسازی، مفروضات بازارهای مالی و  مشتقات اعتباری از جمله سرفصل‌های این دوره آموزشی است.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید