چین محدودیت های جدیدی برای کره شمالی در نظر گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 365844
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 22:13
تازه ترین اخبار نشان می دهد که چین بتدریج با اعمال محدودیت ها و تحریم های فزاینده خود علیه کره شمالی به دوست دیرینه و متحد خود پشت کرده و دیگر همانند گذشته علاقه ای به گسترش روابط با این کشور از خود نشان نمی دهد.

اتاق خبر: در همین راستا اعلام شده است که چین هر روز محدودیت های بیشتری برای ناوگان هوایی کره شمالی در نظر می گیرد و به غیر از محدودیت برای پروازهایی که در نظر گرفته شده، این کشور از کره شمالی خواسته است تا مدیریت بر ناوگان خود را بهبود بخشد.
چین تاکید کرده که کره شمالی باید ضمن تقویت ناوگان خود و دادن آموزش های بیشتر به کارکنانش راهی برای حفاظت بهتر از هواپیماها پیدا کرده و امنیت آنها را تامین کند.
این درخواست در حالی بیان می شود که ماه گذشته میلادی یک فروند هواپیمای «ایر کوریو» کره شمالی که از نوع «توپولوف 204 _ 300» بود در حالی که از پیونگ یانگ به پکن پرواز می کرد پس از مشاهده دود در کابین به طور اضطراری در «شن یانگ» شهری در شمال شرق چین فرود آمد.
سازمان هواپیمایی چین در بیانیه ای در تارنمای خود که روزنامه «ساوت چاینا» هنگ کنگ هم به آن اشاره کرده، آورده است که کره شمالی باید آموزش های لازم را در نظر بگیرد و مشخصا به خدمه آموخته شود در چنین شرایطی چه اقدامات ایمنی باید انجام دهند.
این محدودیت ها به بهانه فرود اضطراری این هواپیما در حالی اعمال می شود که بیشتر پروازهای این خط هوایی به چین و روسیه انجام می شود.
این در حالیست که چین در مناطق مرزی خود نیز ممنوعیت های گسترده ای برای تجارت با کره شمالی در نظر گرفته است.
به رغم اینکه چین خود را یک دوست قدیمی کره شمالی می داند، زودتر از بسیاری کشورهای دیگر تدابیر تحریمی سازمان ملل علیه پیونگ یانگ را اجرایی کرده است.
پس از آنکه کره شمالی اقدام به چهارمین آزمایش اتمی خود کرد، با تحریم های شورای امنیت سازمان ملل مواجه شد و وزارت بازرگانی چین نیز در بیانیه ای اعلام کرد که در چارچوب برنامه های تحریمی سازمان ملل، محدودیت هایی را علیه پیونگ یانگ در نظر گرفته که مربوط به صادرات برخی از کالاها از جمله صادرات سوخت جت جنگنده، ذغال سنگ، طلا، آهن، سنگ آهن و سایر مواد معدنی ارزشمند می شد.

منبع: ایرنا

95102

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید