۸۷۰۰ چاه غیرمجاز در جنوب کرمان وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 366095
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 06:39
مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان از وجود ۸ هزار و ۷۰۰ چاه غیر مجاز در جنوب کرمان خبر داد.

اتاق خبر: محمدرضا بختیاری، خشکسالی در کرمان ۱۸ ساله شده است و در این مدت تا قبل از دولت یازدهم اقدام قابل توجهی برای مقابله با خشکسالی صورت نگرفته است و در واقع برداشت آب از منابع زیر زمینی به دلیل عدم بارش باران افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در واقع کرمان چندین سال است در وضعیت بحرانی قرار گرفته و هم اکنون با اجرای طرح های جدیدی در خصوص انتقال آب به جنوب و شمال کرمان و همیاران آب کارهای عملی برای مقابله با خشکسالی آغاز شده است.

بختیاری یکی از مشکلات عمده در استان کرمان را وجود چاه های غیر مجاز دانست و گفت: متاسفانه هم اکنون کار برداشت غیر مجاز آب از هشت هزار و ۷۰۰ چاه غیر مجاز در جنوب کرمان انجام می شود این درحالی است که هزاران چاه نیز با مجوز درحال برداشت آب در جنوب کرمان هستند.

مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان گفت: متاسفانه شاهد بیلان منفی آب در جنوب کرمان هستیم و باید اقدامات لازم در راستای بهره برداری مناسب از آب در جنوب کرمان انجام شود.

وی میزان بارندگی در استان کرمان را پایین تر از میانگین کشوری دانست و افزود: باید اقدامات لازم برای بهره برداری مناسب از آب های موجود در استان کرمان انجام شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید