رقابت فینال یزدانی بسیار سخت بود | اتاق خبر
کد خبر: 366323
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 03:47
برزگر:
سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بعد از کسب مدال طلای یزدانی کشتی‌های او را خاطره ساز خواند و در مورد مدال برنز حسن رحیمی نیز خاطرنشان کرد: حسن رحیمی با آن همه شایستگی یکی از شانس‌های طلای ما بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، منصور برزگر بعد از کسب مدال طلای حسن یزدانی اظهار کرد: کشتی‌هایی که یزدانی گرفت، خصوصا کشتی فینال او خاطره‌ساز شد. فکر می کنم سال های سال این قهرمانی در اذهان باقی خواهد ماند. یزدانی در فینال در شرایط سخت با اتفاقاتی که برای حریف روس‌اش افتاد و ابروی کشتی‌گیر روسی آسیب دید و هرلحظه خون می‌آمد؛ کشتی گرفت. باید کشتی می‌گرفت و بعد دوباره 3 دقیقه استراحت می کرد و این رقابت را خیلی سخت می‌کرد. به خصوص زمانی که 6 امتیاز از حریف خود عقب ماند اما قدرتمند ظاهر شد و مدال طلا را کسب کرد.

مدال طلای المپیک بر گردن نماینده کشتی آزاد حسن یزدانی

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد در مورد حسن رحیمی نیز تصریح کرد: اتفاقی که دیشب برای رحیمی رخ داد، من را یاد سال 76 خود انداخت. زمانی که می‌رفتم تا با حریف ژاپنی خود کشتی بگیرم. احساس می‌کردم این حریفم نرمش می‌کند و نمی‌تواند با من کشتی بگیرد. نرفتم که کشتی را ببرم و با خیال برد به تشک رفتم اما آن حادثه برای من رخ داد. این حادثه‌ها و تجربه ها را باید همیشه به قهرمانان گوشزد کرد تا بار دیگر اتفاق نیافتد.

مدال برنز المپیک برگردن حسن رحیمی

او ادامه داد: حسن رحیمی با آن همه استحقاق و شایستگی یکی از شانس‌های طلای ما بود اما متاسفانه مدال برنز را کسب کرد ولی دیدیم که رحیمی در سایر کشتی های خود چقدر با اقتدار کشتی گرفت و حتی در رده‌بندی نیز با ضربه فنی بازی را به اتمام رساند و کارش شاهکار بود.

برزگر با تشکر از دکتر شادگان خاطر نشان کرد: از آقای دکتر شادگان تشکر می‌کنم. او نشان داد که یک مهره در فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) چه اثر مثبتی خواهد گذاشت. متاسفانه در ورزش ما برخی افراد بخیل هستند و نمی‌خواهند موفقیت و حضور افراد در مجامع بین‌المللی را ببینند. فکر می‌کنند در صورت برکنار شدن آن افراد می‌توانند جای آن‌ها را تصاحب کنند. هر فردی را که در فدراسیون‌های المپیکی خود از دست دادیم، متاسفانه دیگر قادر به جایگزینی او نبودیم.

پیشکسوت کشتی افزود: در مبارزه یزدانی با حریف روسی خود با رفتن دکتر شایگان به سمت کمیته داوران، ورق به نفع کشتی‌گیر ما برگشت. در خاک آخر وقتی مربی روس با زیرکی اعتراض کرد ولی داور به نفع آن‌ها سوت نزد. اگر داور در آن زمان به نفع روس سوت می‌زد و خاک آخر را به یزدانی نمی‌دانند و یک امتیاز نیز به نفع روس داده می‌شد طلای ما به ناحق و ناداوری به نقره تبدیل می‌شد.

او به پایمال شدن حق بهداد سلیمی اشاره کرد وتصریح کرد: هاشمی و مرادی را از دست دادیم و نتوانستیم شخصی را جایگزین آن‌ها کنیم. نبود این مهره‌ها نشان داد که در وزنه‌برداری بدون وجود این افراد حق بهداد سلیمی نماینده وزنه برداری مان پایمال شد و حداقل مدال نقره‌ بهداد به اوتی تبدیل شد.

برزگر نقش رسول خادم را در قهرمانی یزدانی پررنگ عنوان کرد و گفت: زمانی که رسول خادم یزدانی را به تیم ملی آورد یک کشتی‌گیر جوان و کم تجربه بود اما در این دو سال اخیر تحول بزرگی در یزدانی ایجاد شد و او به یکی از ستارگان دنیا تبدیل شد. نقش خادم همین‌قدر بود که یزدانی را که یک مهره با 40 تا 50 درصد توان بود به توان 100 درصد رساند و از او نابغه کشتی ساخت. این هنر آقای خادم بود.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کسب دو مدال برنز در کشتی فرنگی را موفق خواند و بیان کرد: کسانی که با ناحق قضاوت می‌کنند، همه گناهان را به گردن یک شخص می‌گذارند و بدون بررسی در کشتی فرنگی در مورد عملکرد کشتی فرنگی نظر می‌دهند نمی دانند که کسب آن نتیجه در لندن با 6 تا 7 سال کار و تلاش به دست آمده است. در المپیک پکن کشتی فرنگی هیچ موفقیتی کسب نکرد ولی در لندن توانست موفقیت هایی را بدست آورد. کسب دو مدال برنز در کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو نیز موفقیت بزرگی است و وقتی به طول مسابقات فرنگی نگاه کنیم می‌بینیم این دو مدال برنز بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید