پیشرفت ۸۶ درصدی آزادراه منجیل-رودبار | اتاق خبر
کد خبر: 366538
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1395 - 07:46
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حفاری کل تونل‌های آزادراه منجیل- رودبار به پایان رسیده است، گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی به سرعت در حال انجام است.

اتاق خبر: علی نورزاد در بازدید از آزادراه ۳.۲ کیلومتری منجیل-رودبار، اظهار داشت: باقیمانده آزادراه قزوین- رشت که ۱۱ کیلومتر طول دارد و یکی از قطعات مهم این آزادراه در تسهیل ترافیک منطقه محسوب می‌شود در دو قسمت طراحی شده است که بخش اول به طول ۳.۲ کیلومتر و بخش دیگر به طول ۷.۸ کیلومتر است.

وی اظهار امیدواری کرد که با تکمیل این قطعه و اتصال آن به جاده موجود، گلوگاه ترافیکی محور رفع شود و بالاخص در ایام تعطیلات ترافیک عبوری به شکل روان برقرار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطعه اول این آزادراه عنوان کرد: ۵ دستگاه تونل به طول ۲ هزار و ۹۳۳ متر و۴ دستگاه پل بزرگ به طول ۵۳۵ متر از دیگر ابنیه فنی این مسیر ۳ هزار و ۲۰۰ متری است که نشان از صعوبت عملیات راهسازی در این آزادراه دارد. از مجموع دو دستگاه پل دره‌ای مسیر یک دستگاه تکمیل شده و دیگری در مرحله اجرای دال است.

نورزاد در خصوص دو دستگاه پل رودخانه‌ای مسیر، گفت: پل رودخانه‌ای شماره یک در مرحله اجرای سرستون است و بخشی از باکس فلزی تابلیه وارد کارگاه شده است و مرحله زدن شمع‌های پل دوم نیز تکمیل و پایه‌ها در حال اجرا است.

وی یادآور شد: ۱۲۵ کیلومتر از آزادراه قزوین-رشت شامل ۳۲ کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و ۹۳ کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۱ کیلومتر آن حدفاصل منجیل-رودبار در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ادامه داد: عملیات اجرایی بخش اول این ۱۱ کیلومتر به طول ۳.۲ کیلومتر در حال انجام و تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث ۲ دستگاه شیب راهه به طول ۲۰۵ متر و ۲ دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود آزادراه را به جاده موجود متصل کرد. وی در خاتمه در خصوص بخش دوم این آزادراه تصریح کرد: این مسیر به طول ۷.۸ کیلومتر نیز در مرحله تکمیل و تصویب مطالعات قرار دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید