محله‌های جدید، به ساخت مساجد نیاز دارند | اتاق خبر
کد خبر: 367285
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 16:52
شمال تهران با داشتن محلات قدیمی دارای مساجد بسیاری است و تنها در محدوده های تازه تاسیس نیاز به احداث مساجد جدید دارد که با همیاری و مشارکت شهروندان به اجرا خواهد رسید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مهدی چمران رییس شورای شهر در  مراسم هفته بزرگداشت مساجد که درمسجد جامع امام جعفر صادق(ع) اقدسیه در شمال تهران بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور مهندس فخرالدین سلیمانی شهردار منطقه یک، حجت الاسلام و المسلمین صادق زاده رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ،امام جماعت و نمازگزاران این محله برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: پایگاه اولیه اسلام از صدر اسلام مساجد بوده اند که محل قضاوت، عبادت، مشارکت های مردمی ، مبارزه و... به شمار    می رفتند و در دوران انقلاب نیز مبنای همه حرکت ها از مساجد بود و پایه های انقلاب با حرکت عظیمی که سال ۴۲ اتفاق افتاد از مسجد شکل گرفت.

وی با اشاره به معماری شهری محله ها گفت: در گذشته ، محله ها حول محور مساجد ساخته و گسترده می شدند و مسجد مبداء سازندگی ، تحرک، مقاومت، اخلاق مداری، اقتصادی و... بود ولی اکنون پیوست های اجتماعی ، فرهنگی و... در محلات کمرنگ شده است که نیاز به تقویت دارد .

سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک نیز در این گردهمایی تصریح کرد: امور مساجد شهرداری منطقه یک در دو بخش در حال فعالیت است که یک بخش آن فعالیت های عمرانی و بهسازی و بخش دیگری حمایت از برنامه های فرهنگی ، مذهبی در سطح مساجد است .

وی گفت: در فعالیت های عمرانی اعتبار مستقلی هرساله به منطقه اعلام و در امور مساجد هزینه می شود که از نماز گزاران می خواهیم اگر مواردی را در اطراف یا داخل مساجد مشاهده می کنند که نیاز به رسیدگی دارد به شهرداری ناحیه مربوطه  اطلاع دهند تا ساماندهی شود.

کارگران تصریح کرد: منطقه یک دارای ۱۰۵ مسجد است که تعدادی در حال ساخت و برخی در حال بازسازی و مرمت است.

 

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید