موفقیت جبهه مقاومت یمن موجب سردرگمی غربی ها شده است | اتاق خبر
کد خبر: 367296
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 18:26
ناظران دیپلماتیک می گویند هیات بلند پایه آمریکایی در حالی به ریاض سفر کرده که جبهه مقاومت یمن به موفقیت هایی دست یافته است.

اتاق خبر: پایگاه خبری جی بی سی نیوز اردن روز پنجشنبه گزارش داد، جان کری وزیر خارجه آمریکا در سفری دو روزه وارد ریاض پایتخت عربستان شد و با پادشاه و مقامات بلند پایه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
سفر هیات آمریکایی به عربستان در حالی انجام گرفته که مشورت ها با نظارت سازمان ملل با شکست مواجه شده و نگرانی نسبت به وضعیت انسانی بر اساس گزارش سازمان ملل در این کشور افزایش یافته است.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت این مذاکرات فرصتی برای مشورت در باره طرح ها و ایده هایی به منظور بازگشت گفت و گوهای سیاسی به مسیر خود و کار در جهت تلاش برای رسیدن به راه حل سیاسی است.
ناظران دیپلماتیک در باره سفر کری به عربستان می گویند: سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان بعد از پیشروی جبهه مقاومت و ارتش ملی یمن به وقوع پیوسته و موفقیت یمنی ها موجب سردرگمی غربی ها شده است.
آنان می پرسند چرا هر زمان که مقاومت یمن به پیروزی هایی دست پیدا می کند فشار غربی ها افزایش می یابد و چرا آمریکا مشاوران و افسران خود را از اتاق عملیات مشترک خارج کرد.
پاسخ ناظران دیپلماتیک این است که آمریکا تعهداتی را که در جریان امضای توافق هسته ای با ایران به امضا رسانده انجام می دهد.
رسانه های غربی پیشتر اعلام کردند که پرونده های سوریه و یمن در مذاکرات جان کری با محمد جواد ظریف رئیس جمهوری ایران مطرح شده و آنان در جهت راهی برای بحران دوکشور به تفاهم رسیده اند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید