جنگنده های سعودی صنعا را بمباران کردند | اتاق خبر
کد خبر: 367354
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 03:15
جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان صبح امروز پنجشنبه صنعا را بمباران کردند.

اتاق خبر: پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از شاهدان گزارش داد، هواپیماهای جنگی ائتلاف عربی بعد از شکست مشورت ها در کویت پایگاه زرهی انصارالله و مرکز نظامی مجاور آن و پادگان الجبل الاسود در منطقه عصر در ورودی غربی پایتخت یمن و همچنین پادگان الصیانه در منطقه الحصبه در شمال صنعا را بمباران کردند.
شاهدان گفتند که صدای 9 انفجار قوی در اطراف صنعا شنیده شد و آنان شاهد هواپیماهای جنگی بودند که در ارتفاع پایین در آسمان صنعا پرواز می کردند.
حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان امروز در حالی صورت گرفته که هیاتی آمریکایی روز گذشته وارد ریاض شده تا در باره راه حل های بحران یمن و سوریه با مقامات سعودی بحث و تبادل نظر کنند.
ناظران می گویند موفقیت هایی که جبهه مقاومت مردمی یمن در روزهای اخیر کسب کرده غربی ها را دچار سردرگمی کرده است.وزیران خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس امروز پنجشنبه قرار است با وزیر خارجه آمریکا در جده نشست برگزار کنند.
اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن نیز به منظور شرکت در این نشست گفت که برای گفت و گو در باره آخرین تحولات مذاکرات صلح یمن در کویت و طرح های پیش رو برای آینده این کشور خواستار برگزاری این نشست شدیم.
این در حالی است که عربستان پس از 17 ماه حمله به یمن، علاوه بر آن که نتوانسته از قدرت نیروهای انصار الله یمن و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین این کشور بکاهد، تلفات بسیار زیاد نظامی، اقتصادی و سیاسی را متحمل شده است.
در جریان این جنگ نابرابر زیر ساخت های یمن تقریبا به صورت کامل تخریب شده است، به طوری که طی این مدت، بیش از 6 هزار و 500 تن کشته و بیش از دو میلیون و 500 هزار تن دیگر آواره شدند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید