پهنای باند بابل سه برابر شد | اتاق خبر
کد خبر: 367569
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 12:01
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سه سال گذشته پهنای باند شهرستان بابل سه برابر شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمود واعظی صبح جمعه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان بابل افزود: شبکه انتقال شهرستان چهار برابر و تعداد مشترکان اینترنت هشت برابر شده است و ۳۵ روستای شهرستان دارای اینترنت هستند.

وی اظهار داشت: در این سفر به ۲۵۰ روستای شهرستان اینترنت و به شش شهرستان تلفن نسل سوم و یک شهر تلفن نسل چهارم واگذار می‌شود.

وی با اشاره به هزینه کرد هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌های الکترونیک در بابل گفت: در این سفر ۵۴۰ میلیارد ریال طرح و پروژه در بابل افتتاح می‌شود و تا پایان دولت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز سرمایه‌گذاری می‌شود.

واعظی بابیان اینکه پهنای باند تا پایان دولت در بابل چهار برابر می‌شود افزود: شبکه نسل چهارم اینترنت ثابت در دو شهر بابل انجام و ۶۰ کیلومتر فیبر نوری نیز کشیده می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری تصریح کرد: نگاه ما برای واگذاری اینترنت با سرعت‌بالا در شهرها و روستاها وب گردی نیست بلکه شرایط زندگی مردم را تسهیل و از مهاجرت روستاییان جلوگیری کنیم و هدف اصلی ما ارائه خدمات به مردم است.

وی طرح سلامت الکترونیک را از طرح‌های جدید برشمرد و گفت: با همکاری با وزارت بهداشت بنا داریم تا برای هر روستایی یک پرونده سلامت ایجاد کنیم.

طرح ایجاد شغل از طری آی تی سی

واعظی با بیان اینکه در مازندران ۱۷ تا ۱۹ درصد فارغ‌التحصیلان در حوزه آی تی، برق و فنی و مهندسی است، از ارائه طرح جدید ایجاد شغل از طریق آی سی تی برای توسعه اشتغال خبر داد و گفت: این طرح برای اولین در کردستان شروع شده و ایجاد شغل از بستر آی سی تی هدف این طرح است و انشالله در آینده نزدیک تعداد قابل توجهی شغل ایجاد می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری یادآور شد: با همه محدودیت‌ها در سال گذشته نفت را به قیمت ۲۴ دلار فروختیم ولی کشور بدون ایجاد بحران اداره شده است.

واعظی تصریح کرد: آمار پنج‌ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل مثبت است و رشد صنعتی ۸.۸ بوده و امروز در کشور به دنبال آن هستیم که هفت هزار و ۵۰۰ واحد کوچک و بزرگ تولیدی را رفع مشکل کنیم.

وی اظهار داشت: در سال جاری مشکل هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی رفع شده است و مسابقه‌ای بین استان‌ها ایجادشده تا بتوانند واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کنند.

وزیر ارتباطات بابیان اینکه مقدمات رفع مشکلات سه هزار واحد تولیدی نیز رفع شده است اظهار امیدواری کرد تا پایان دولت مشکلات هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی حل شود.

واعظی با اشاره به اینکه با مدیریت‌های انجام‌شده، رشد ما در کشور مثبت ۴ است افزود: برای اولین بار در خرید گندم رکورد زدیم و میزان خرید گندم به ۱۱ میلیون تن رسیده است و میزان ذخیره گندم داخلی به ۷۰۰ روز رسیده است.

وی به رشد ۴.۴ درصد اقتصادی اشاره و اضافه کرد: همواره در کشور میزان واردات غیرنفتی بیشتر از صادرات بود اما سال گذشته میزان صادرات یک میلیارد دلار بیشتر شد و در سال جاری نیز بیش از ۳.۵ میلیارد دلار تراز تجاری کشور مثبت شد و میزان صادرات ۲۱ درصد افزایش و هفت درصد واردات کاهش‌یافته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید