تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار قائمشهر به اینترنت مجهز می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 367571
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 12:14
واعظی در قائمشهر:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان این دولت، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان دارای اینترنت خواهند شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمود واعظی پیش از ظهر جمعه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان قائم‌شهر، با اشاره به اینکه از ابتدای دولت تدبیر وامید، رشد پهنای باند سه برابر شده است، گفت: در همین مدت رشد انتقال شبکه سه برابر و تعداد مشترکین اینترنت هم ۶ برابر شده‌اند.

وی بابیان اینکه اینترنت یعنی بردن انواع خدمات به شهرها و روستاها، عنوان کرد: در طی این سفر به ۱۳۰ روستای دیگر قائم‌شهر اینترنت داده خواهد شد و تا پایان این دولت، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اینترنت دارای اینترنت خواهند شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: در سه سال گذشته ۶۵۰ میلیارد ریال در بخش دولتی و خصوصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان قائم‌شهر سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند.

واعظی از بهره‌برداری ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار، در طی سفر به شهرستان قائم‌شهر، خبر داد و افزود: با توجه به اینکه رشد شبکه استان مازندران ۴ برابر شده است، ۱۱۰ کیلومتر فیبر نوری در شهرستان ایجادشده و به‌زودی مرکز دیتاسنتر هم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه به‌زودی راه‌اندازی نسل چهارم اینترنت همراه در شهرستان انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: تا پایان دولت تدبیر و امید میزان سرمایه‌گذاری ارتباطات و فناوری اطلاعات در قائم‌شهر به ۶۱۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود، اشتغال را معضل اصلی دانست و بیان کرد: بیکاری مادر انواع مفسده‌هاست و ما در دولت به دنبال حل این معضل هستیم و با توجه به اینکه امروز امنیت و آرامش در کشور حکم‌فرماست، مسائل اقتصادی را مدنظر قرار داده‌ایم.

وی با بابیان اینکه باید به تولید و رونق اقتصادی توجه شود، اذعان کرد: مردم ما از طبقه متوسط رو به پایین هستند که فقط مشکلشان با ماهی ۴۵ هزارتومان حل نمی‌شود، بلکه ایجاد شغل می‌تواند زندگی افراد را ساماندهی کند.

واعظی با اشاره به اینکه تورم در کشور یک‌رقمی شده است، اظهار داشت: تورم در استان مازندران یک درصد کمتر از تورم کل کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنوان کرد: در پنج ماهه اول سال رشد صنعتی کشور ۸.۸ درصد شده است و هزارو ۳۰۰ کارخانه و کارگاه‌های کوچک تعطیل و نیمه تعطیل روی خط تولید افتاده و در حال فعالیت هستند.

وی با  اشاره به رشد ۴ درصدی در بخش کشاورزی گفت: برای اولین بار خرید گندم در کشور به مرز ۱۱ میلیون تن رسید و افتخار می‌کنیم که در حوزه گندم به خودکفایی رسیده‌ایم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید