Performancing Metrics

دولت پیشگام شفاف سازی در حوزه واگذاری مسئولیت ها باشد | اتاق خبر
کد خبر: 367613
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 15:59
یک فعال سیاسی اصلاح طلب:
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: دولت دستورالعملی را صادر کند که طبق آن وزرا و مدیران ارشد اجرایی حق به کارگیری وابستگان درجه یک خود را به عنوان مشاور یا رئیس دفتر نداشته باشند.

اتاق خبر: جواد امام، اظهار کرد: در فضای کلی کشور شائبه‌هایی نسبت به مسئولان در مردم ایجاد شده است، زیرا شاهدیم برخی مسئولان دولتی یا شهرداران، نزدیکان خود از قبیل همسر، برادر یا داماد که تخصص لازم ندارند را به سمت مشاور، بازرس یا رئیس دفتر خود برگزیدند.

وی افزود: دولت برای از بین بردن شائبه ها می تواند پیشگام شود و دستورالعملی را برای وزرا و مدیران ارشد خود صادر کند تا آنها از وابستگان خود در این سمت ها استفاده نکنند و بدین وسیله پاسخ مناسبی به حساسیت افکار عمومی بدهد و آنها را اقناع کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب  با بیان اینکه دولت می تواند رونوشتی از دستورالعمل خود را به رسانه ها بدهد، اظهار کرد: دولت می تواند رسانه ها را ناظر بر حسن اجرای این دستورالعمل قرار بدهد و ارتباط مستقیمی با رسانه ها ایجاد کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضرت امام خمینی می فرمود اگر کسی توصیه ای برای مسئولان آورد، مسئولان آن توصیه را به دیوار نصب کنند تا همه آن را ببینند. در این شرایط فردی که برای مدیر یک بخش شخصی را معرفی می کند باید دلیل موجهی داشته باشد و نگران این نباشد که توصیه او به دیوار قرار بگیرد و همه ببینند. در این شرایط افرادی به مدیران توصیه می شوند که کارنامه موفقی داشته اند و فرد توصیه کننده هم علاوه بر اینکه دلیل موجهی دارد به تبعات توصیه خود هم توجه می‌کند و دیگر اینگونه نیست که این توصیه‌ها بر اساس وابستگی‌های جناحی یا خویشاوندی باشد.

جواد امام افزود: دولت باید گام‌های بیشتری در حوزه شفاف سازی بردارد و در این زمینه پیشگام باشد. شفاف سازی و سالم سازی دستگاه اجرائی و زدودن ابهامات در زمینه به کارگیری مسئولان، می‌تواند شائبه‌هایی که در میان افکار عمومی ایجاده شده را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه مناسبتی ندارد که مدیر یا شهرداری همسر، داماد یا برادر خود را به عنوان مشاور یا بازرس خود انتخاب کند گفت: علاوه بر شفاف سازی در حوزه واگذاری مسئولیت ها، باید به تخصص و تجربه افراد هم برای سپردن مسئولیت به آنها توجه شود.

منبع: 95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید