وجود 57هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 367649
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 19:21
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۵۷ هزار کیلومتر فیبرنوری برای ۳۵ میلیون کاربر در کشور ساخته شده است.

اتاق خبر: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۵۷ هزار کیلومتر فیبرنوری برای ۳۵ میلیون کاربر در کشور ساخته شده است.

به گزارش ایسنا، امیرحسین دوایی در دیدار با نخبگان، فناوران و شرکت های دانش بنیان حوزه it و ict استان مازندران با بیان این‌که در تمام دنیا موضوع مداخله دولت در پروژه‌ها مطرح و تعهد دولت به شرکت ها در ایران قابل بحث است، اظهار کرد: دولت به دنبال واگذاری امور به بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: بودجه دولت به‌اندازه‌ای نیست که پول بلاعوض به شرکت‌ها پرداخت کند واین کار ضرر اقتصادی  کشورها را به دنبال دارد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پول بلاعوض را دوپینگ در اقتصاد دانست و با اشاره به اینکه این امر اشتباه است، افزود: باید با فرمول های صحیح از اعتباراتی که نهادها در اختیار دارند برای تولید و افزایش سرمایه استفاده شود.

دوایی با بیان این‌که ۵۷ هزار کیلومتر فیبرنوری برای ۳۵ میلیون کاربر در کشور ساخته شده است خاطرنشان کرد: برخورداری از پهنای باند بیشتر یک اقدام اقتصادی با بازده فراوان است و باید در حوزه رقابت و انحصارزدایی به دنبال بازارسازی جدید بود.

وی بحث زیرساختی کسب‌وکار در کشور را ضعیف دانست و گفت: پست‌بانک تنها بانک تخصصی ای سی تی ایران است و  بسته تنوع‌بخشی این بانک قابل ارتقا بوده و شامل تسهیلات با بهره ۴ تا ۱۸ درصد و شامل شرکت‌های باتجربه زمانی فراوان است.

دوایی در ادامه از اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی قرض الحسنه برای طرح‌هایی که مصوب شورای عالی بوده و توجیه اقتصادی داشته باشند خبر داد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شتاب‌دهنده‌های استانی نیز گفت: در استان‌هایی با یک شتاب‌دهنده موفق در صورت نیاز به ‌اضافه کردن یک شتاب‌دهنده دیگر تا ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد درحالی‌که هنوز هیچ طرحی برای شتاب‌دهنده‌های استانی ارائه نشده است.

وی انتظار حمایت صرف را نادرست دانست و افزود: برای نتیجه مطلوب باید توجیه اقتصادی و مشاوره با فرد اقتصادی را در دستور کار قرار داد و با بررسی عوامل اقتصادی  و شناخت فضای تجاری از انحصارطلبی جلوگیری کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید