شکل گیری دولت الکترونیک در مازندران کلید خورد | اتاق خبر
کد خبر: 367677
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 21:26
با فراهم شدن زیرساخت ها ، شکل گیری دولت الکترونیک روز شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مازندران کلید خورد.

اتاق خبر:محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات امروز در جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی هر قدر پهنای باند درخواست کنند، مشکلی وجود ندارد، افزود: تجهیزات و امکانات سخت افزاری لازم برای شکل گیری دولت الکترونیک استان مهیا شده و قابل دسترسی است.
وی خاطرنشان کرد: در دولت الکترونیک مازندران مردم به ادارات مراجعه نخواهند کرد و این خدمت بزرگ با توجه دولت تدبیر و امید به استان قابل لمس شده است.
واعظی گفت که دولت الکترونیک مانع فساد، جعل و تبعیض می شود و شهر هوشمند استان مازندران نیز با شکل گیری دولت الکترونیک ایجاد می شود.
وی گزارشی از توجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به زیر ساخت های آی سی تی مازندران ارائه کرد و گفت که پهنای باند از 53گیگ سه سال قبل امروز به سه تا چهار برابر افزایش یافت.
وی با بیان اینکه مشترکان اینترنت در مازندران نیز از 200هزار نفر به دو میلیون 600هزار نفر رسیده اند، گفت: تا پایان امسال تمام 58شهر مازندران از خدمات نسل سوم تلفن همراه و 21شهر استان نیز از نسل چهارم تلفن همراه بهره مند می شوند.
وی ایجاد 520کیلومتر فیبر نوری بین شهرهای مختلف مازندران را از برنامه های در دست اقدام دولت در استان عنوان کرد و ادامه داد: تا پایان خرداد سال آینده شش هزارو 500میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه زیر ساخت ارتباطات مازندران می شود.
** پنجره واحد خدمات الکترونیکی مازندران راه اندازی شد
به گزارش ایرنا با حضور وزیر اربتاطات و فناوری اطلاعات پنجره واحد خدمات الکترونیکی مازندران به عنوان چهارمین پنجره واحد پس از گردشگری، کشاورزی و صنعت ومعدن و تجارت استان راه اندازی شد.
در پنجره های واحد با بهره گیری از متخصصان در بخش های مختلف زمینه ای فراهم می شود تا طرح های سرمایه گذاران بصورت کارشناسی و در مدت معین ارزیابی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پنجشنبه شب هفته گذشته به عنوان نماینده دولت در هفته دولت برای افتتاح چندین طرح عمرانی وارد مازندران شد و در بدو ورود پنج طرح تولیدی و صنعتی و خدماتی را در شهرهای شرق مازندران افتتاح کرد.
ارائه گزارش از عملکرد دولت به نمازگزاران ساری ، افتتاح سه طرح تولید و خدماتی در حوزه کشاورزی و راه وشهر سازی و درمانی و برخورداری یک هزارو 500روستای مازندران به اینترنت پر سرعت در آمل از برنامه های روز گذشته وزیر ارتباطات در استان مازندران بوده است.
وزیر ارتباطات که به همراه معاونانش به مازندران سفر کرد امروز با شرکت در جلسه شورای اداری ،نشستی را با خبرنگاران به عنوان آخرین برنامه کاری برگزار کرد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید