بخش تعاون امیدوار به جذب سرمایه خارجی است | اتاق خبر
کد خبر: 368415
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1395 - 16:08
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد
بخش تعاون کشور امیدوار است که حضور هیئت های تجاری خارجی منجر به ورود سرمایه گذاری خارجی در بخش تعاون شود.

به گزارش اتاق خبر در نشست خبری سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار اتاق خبر در مورد جذب سرمایه گذاری خارجی از سوی بخش تعاون با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه پاسخ داد: تلاش بر این است که بخش تعاون در مذاکرات با هیئت های تجاری خارجی که به ایران می آیند بیشتر به بازی گرفته شود. انتظار می رود که وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان توسعه صادرات و برخی از وزارتخانه هایی که فعالیت اقتصادی دارند بیشتر به بخش تعاون به عنوان بخشی موثر در اقتصاد کشور نگاه کنند. با این حال صحبت از حضور یک بانک آلمانی و سرمایه گذاری در بخش صنایع کوچک و متوسط شده است. با توجه به اینکه بیشتر تعاونی ها جز صنایع کوچک و متوسط به شمار می آیند امید است که این سرمایه گذاری ها رشد بیشتری پیدا کند.

کلانتری با ذکر آماری درباره تنوع  بخش تعاون و رشد انها در کشور اعلام کرد: درحدود 18 درصد از تولید گوشت قرمز در کشور، 22 درصد از تولید گوشت مرغ، 90 درصد از تولیدات صیادی و 44 درصد تولید خوراک دام در کشور توسط تعاونی ها صورت می گیرد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حضور بیش از 6000 فروشگاه تعاونی مصرف در کشور خبر داد و این شبکه توزیع کالا را با بیش از 7000 میلیارد تومان فروش سالانه بزرگترین شبکه توزیع کالای کشور اعلام کرد و گفت: در حدود 4448 تعاونی در یکسال گذشته تشکیل شده است و در حدود 96 هزار نفر عضو و سهامدار در این بخش هستند.

وی با اعلام برنامه های هفته تعاون در کشور از بهره برداری رسیدن 588 طرح در کشور خبر داد و گفت: در یازدهمین جشنواره تعاونی برتر در کشور، از 23 تعاونی برتر در بخش های مختلف تجلیل خواهد شد.

کلانتری با اشاره به این موضوع که مسئله اصلی کشور در حال حاضر اشتغال است افزود: برای حل مشکل اشتغال در کشور طرحی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی داده شده که در صورت تامین اعتبار آن برای نزدیک به 500 هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ذکر آماری از فعالیت های تعاونی های مرزنشینان اعلام کرد: توسعه صادرات یکی از اولویت های تعاونی ها در کشور باید باشد. تعاونی های مرزنشینان در حدود 400 میلیون دلار در سال گذشته صادرات داشت و این میزان در سال جاری به 600 میلیون دلار خواهد رسید.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید