با حل مسائل مالی 12 سال دیگر مدال بازی‌های آسیایی می‌گیریم | اتاق خبر
کد خبر: 368435
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 10:30
مربی تیم ملی واترپلو:
مربی تیم ملی واترپلو مسایل مالی را در ادامه فعالیت ورزشکاران تاثیرگذار دانست و گفت: با حل مسائل مالی 12 سال دیگر مدال بازی‌های آسیایی می‌گیریم.

دیدار واترپلو تیم‌های ایران و اندونزی

 به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وحید رضایی مسایل مالی را در ادامه فعالیت ورشکاران تاثیرگذار دانست و افزود: مسیر ورزش ایران حرفه ای نیست، ورزشکاران زمانیکه  تامین مالی نشوند،  برای امرار معاش خود مجبور به ترک استخر هستند و به سراغ مشاغل دیگر می‌روند. اگر ملی‌پوشان از نظر مالی تامین شود و بماند می‌توان گفت 12 سال دیگر در بازی آسیایی قطعا روی سکو خواهیم رفت و در رقابت های المپیک انتخاب و در المپیک جز هشت تیم قرار خواهیم گرفت.

تیم ملی واترپلو جوانان در مسابقات آسیایی عنوان سوم را کسب کرد و رضایی مدعی است تیم جوانان نتیجه بهتر از سومی را نیز می توانست کسب کند. او افزود: برنامه ریزی در رده جوانان را نیز دیر آغاز کرده ایم، تیمی که قرار است در قالب یک مسابقه شرکت کند حداقل 6 ماه جلوتر باید جمع شود و تمرین کند، تیم جوانان در کنار تیم ملی بزرگسالان می‌توانست اردو داشته باشد ولی به دلیل مشکلات بودجه‌ای این موضوع محقق نشد. از سال 2013  با این تیم در حال تمرین کردن هستم. با 20 روز تمرین نمی‌شد سومی را به دست آورد، از پتانسیل گذشته استفاده کردیم و ملی پوشان با غیرت ظاهر شدند. اگر تدارکات خوب پیش‌بینی می‌شد، این تیم شانس قهرمانی داشت. مگر چند بار دیگر همین نفرات جمع خواهند شد؟ این تیم سوم آسیا شد، همین جوانان به تیم بزرگسالان تبدیل می‌شوند  و در بازی های آسیایی بعد شرکت خواهند کرد. 8 سال آینده در بازی های آسیایی باید بتوانیم بگوییم با وجود این جوانان قهرمان آسیا می‌شویم ولی نمی‌توانیم راجع به بزرگسالان چیزی بگوییم چرا که در این مسیر، کاری که تیم‌های ژاپن، چین و قزاقستان می‌کنند با کار ی که ما انجام می‌دهیم زمین تا آسمان فرق دارد.

با وجود مربی صربستانی حال حاضر تیم ملی، انتظار کسب نتیجه خوب از تیم بزرگسالان می‌رود و رضایی در ادامه گفت: مثل این است که ابزار ماهی گیری بسیار خوب را در اختیار فردی قرار دهید و بگویید حالا ماهی بگیر! پتانسیل وجود دارد اما همه چیز از مسابقه به دست می‌آید، فرق بین تمرین خوب و مسابقه خوب باید دیده شود. تیم جوانان سوم آسیا شد درست اما به شرط ادامه دار بودن روند، برنامه‌ریزی‌ها یک ماه است که ادامه دار است، اگر تضمین شود که این روند ادامه خواهد داشت من نیز  می‌توانم بگویم در آینده قهرمان بازی های آسیایی خواهیم شد.

در رده های پایه نتایج خوبی کسب می شود اما به محض ورود ورزشکاران به رده بزرگسالان افت چشمگیری را شاهد هستیم و مربی تیم ملی واترپلو این افت را با سیستم ورزش کشور در ارتباط دانست و ادامه داد: در ورزش کشور، سیستم موجود، نه مدال و نه ورزشکار تحویل داده است. یک ورزشکار خودش با سرمایه گذاری، مربی و استعداد خودش و اینکه دری به تخته خورده است یک مدالی را کسب کرده می‌کند. نتایج المپیک ریو بررسی شود، مشخص می شود چه کسانی مدال آور بوده اند. سیستم برنامه‌ریزی از رئیس جمهور آغاز می شود تابه فدراسیون  شنا و استخر 9 دی می‌رسد. در واترپلو تغییر نسل داشته‌ایم، نسل جوان خیلی با انگیزه است، بازیکنانی که کنار رفته‌اند کسانی هستند که انگیزه داشتند اما چون تامین نشدند  کنار رفته اند. اگر در کنار تمرین هشت ماه گذشته که انجام دادیم، اگر دو برابر مسابقات داشته باشیم می‌توانیم با تیم های دنیا رقابت کنیم و هیچ کس نه کم فروشی می‌کند و نه کم می‌گذارد.

رضایی به تیم ملی والیبال اشاره و خاطر نشان کرد: در والیبال فقط این نیست که یک سری فقط بلند شوند و خوب سرویس بزنند، یک استعداد یابی خوب انجام شد، باشگا ها حمایت شدند، ورزشکاران تامین شدند و یک تیم باقی ماند. همین تیم هم به ژاپن  می‌بازد هم پیروز می‌شود ولی واترپلو باید همیشه پیروز شود! چقدر برای فوتبال هزینه شد، فوتبالیست ها در چند المپیک شرکت کردند؟ نگاه باید درست باشد.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید