خشونت‌ها در اوت جان691 عراقی را گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 368884
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1395 - 07:33
سازمان ملل:
هیات سازمان ملل در عراق (یونامی) اعلام کرد که در جریان إقدامات خشونت آمیز و درگیری‌ها میان نیروهای عراقی و داعش طی ماه اوت تعداد 691 تن در این کشور کشته و 1016 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در گزارش ماهیانه یونامی آمده است که تعداد 473 تن از قربانیان و 813 تن از مجروحان جزو شهروندان و غیرنظامیان هستند که البته این آمار شامل کشته شدگان و مجروحان استان الأنبار نمی‌شود.

این گزارش می‌افزاید: خسارت‌های وارده به نیروهای امنیتی عراق به 218 کشته می رسد که در میان آنها عناصری از پیشمرگ‌های کرد، نیروهای ویژه و شبه نظامیانی که با ارتش عراق جنگیدند نیز دیده می شود هم‌چنین تعداد مجروحان نیروهای امنیتی عراق به 203 تن می رسد.

یونامی در ادامه این گزارش آورده است که در جریان حوادث خشونت‌آمیز در عراق بیشترین زیان‌ها متوجه استان بغداد شده است به گونه‌ای که تعداد 907 تن از شهروندان این استان کشته و مجروح شدند که در بین آنها 231 کشته به چشم می‌خورد. بعد از بغداد نیز استان نینوا با 116 کشته از بین غیرنظامیان و 83 مجروح بیشترین خسارتها را متحمل شده است.

در این گزارش به نقل از ایان کوبیش، فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق آمده است که خونریزی‌ها هم‌چنان در عراق ادامه دارد و تعداد قربانیان آن هم‌چنان رو به افزایش است.

وی در ادامه از همه طرف‌های درگیر در عراق خواست تا همه تلاش‌شان را برای حفظ جان غیرنظامیان به کار ببندند.

کوبیش هم‌چنین از عراقی ها خواست تا با وحدت و اتحاد، قدرت‌شان را در برابر خشونت ناآرام در کشور نشان دهند.

با این حال آمار کشته شدگان در اوت کمتر از آمار ثبت شده از سوی یونامی در ژوئیه است. در ژوئیه گذشته تعداد 759 عراقی کشته و 1207 تن در جریان خشونتها زخمی شده بودند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید