برای بریگزیت توپ در زمین انگلیس است | اتاق خبر
کد خبر: 370022
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1395 - 16:11
رییس اتحادیه اروپا:
رییس شورای اروپایی می‌گوید، این به انگلیس بستگی دارد که چه زمانی روند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند.

دونالد تاسک

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دونالد تاسک، رییس‌ شورای اروپایی طی دیدار روز پنجشنبه خود با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس در لندن گفته است که "توپ اکنون در زمین شماست" و انگلیس باید در اسرع وقت پیشگام اجرای اصل ۵۰ قرارداد لیسبون به عنوان مکانیسمی رسمی برای خروج از اتحادیه اروپا باشد.

دیدار تاسک و می یک هفته پیش از نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا در براتسیلاوای اسلواکی صورت گفت. ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در این جلسه قرار است درباره تغییرات و تاثیرات بریگزیت بر اتحادیه اروپا گفت‌وگو کنند.

تاسک در ادامه اظهارات خود عنوان کرد: در این جلسه ما قرار نیست درباره روابط آتی خود با انگلیس صحبت کنیم چرا که برای این مسئله به ویژه برای آغاز مذاکرات ما نیاز به آغاز اجرای اصل ۵۰ داریم.

وی ادامه داد: این موضع مشترک ۲۷ عضو اتحادیه است و به بیان ساده‌تر، توپ اکنون در زمین انگلیس است.

تاسک هم‌چنین عنوان کرد: من می‌دانم که این مسئله ساده نیست اما هم‌چنین امیدوارم انگلیس برای آغاز این روند در زودترین زمان ممکن آماده شود. شکی ندارم که در نهایت اهداف مشترک استراتژیک ما به ایجاد نزدیک‌ترین روابط ممکن ختم می‌شود.

می پیش از این خواهان جدایی آهسته انگلیس از اتحادیه اروپا شده و درخواست‌ها برای اجرای اصل ۵۰ تا پایان سال ۲۰۱۶ را رد کرده بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید