قراردادهای نفتی نگرانی‌ ایجاد کرده/دولتمردان چشمان خودرا باز کنند | اتاق خبر
کد خبر: 370080
تاریخ انتشار: 20 شهریور 1395 - 06:36
امام جمعه موقت اهواز:
​اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: توافق FATF و بحث انجام قراردادهای نفتی کشور باعث به وجود آمدن نگرانی‌های زیادی شده است.

اتاق خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام محمد باقر شکافنده معضلات فکری و حل کننده مسائل و پیچیدگی های علوم زمان خود بودند.

وی افزود: امام محمد باقر(ع) در گسترش معارف و دانش در عصر خود از یک شخصیت منحصر به‌فردی برخوردار بود. علم و معارف این امام همام مانند دیگر ائمه اطهار(ع) از آستان الهی نشأت می‌گرفت. امام محمد باقر(ع) در عبادت الگوی راستین عابدان زمان خود محسوب می‌شد.

حجت الاسلام حاجتی عنوان کرد: بنی امیه با هدف کمرنگ کردن نقش شیعه و اهل بیت(ع) در جامعه، به ترویج فرقه های انحرافی روی آورده بود و امام محمد باقر(ع) به واسطه برخورداری از علم الهی خود در جهت مقابله با این فرقه های انحرافی گام برداشت.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد:  امام محمد باقر(ع) طی مدت امامت خود، در همان شرایط نامساعد، به نشر و گسترش حقایق و معارف الهی و جنبش علمی دامنه داری به وجود آورد. توحید و خداباوری دو اصل مهم است که جوانان باید از آن الگو بگیرند و مباحث مهمی همچون تسلیم در مقابل فرمان حق و تقوا را بیش از پیش اهتمام ورزند.

کابینه دولت سنجیده عمل کند

وی در بخش دیگری از خطبه ها به مسئله و بحث این روزهای کشور اشاره کرد و افزود: توافق FATF و بحث انجام قراردادهای نفتی کشور باعث به وجود آمدن نگرانی‌های زیادی شده است.

حجت الاسلام حاجتی تصریح کرد: دولتمردان باید برای انجام این کارها چشم‌های خود را باز کنند و کابینه دولت باید با توجه و اقدامات سنجیده این کار را مورد بررسی قرار دهد.

وی خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: از نمایندگان مردم در مجلس به‌ویژه نمایندگان مردم خوزستان انتظار داریم با توجه به روز قیامت و ترس از این روز به مردم پاسخ‌گو باشند.

امام جمعه موقت اهواز اضافه کرد: مسئولان مملکتی باید در زمینه این توافق و اقداماتی این چنینی تصمیمات حساب شده‌ای را بگیرند.

وی در پایان بیان کرد: نمایندگان مجلس با پیگیری‌های جدی خود به مبحث FATF بپردازند تا اینکه به کشور آسیبی وارد نشده و از این وضعیت خسارت‌بار خارج شویم.

منببع: مهر

95103

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید