بلاتکلیفی محض در لیگ برتر هندبال | اتاق خبر
کد خبر: 370245
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 12:15
کارشناس و پیشکسوت هندبال انجام به موقع لیگ برتر را نامشخص دانست و گفت: تیم‌ها و باشگاه‌ها هنوز هیچ اقدامی در جذب مربی و بازیکنان انجام نداده و تمرینات خود را آغاز نکرده‌اند.

علیرضا حبیبی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علیرضا حبیبی با بیان این که تاکنون باشگاه‌ها به جذب مربی و بازیکن اقدام نکرده‌اند، اظهار کرد: تاکنون تنها یک یا دو باشگاه تمرینات خود را شروع کرده‌اند. فولاد سپاهان اصفهان علی‌رغم این که پرداخت‌های گذشته خود را انجام نداده با ترکیب جوانان تمرینات خود را شروع کرده است. همچنین تیم نفت و گاز گچساران که حضور خود را هم در لیگ و هم در جام باشگاه‌ها اعلام کرده است، با بازیکنان بومی تمرین می‌کند و جز این دو باشگاه سایر تیم‌ها و باشگاه‌ها هنوز هیچ اقدامی در جذب مربی و بازیکنان انجام نداده و تمرینات خود را آغاز نکرده‌اند.

کارشناس هندبال در مورد برگزاری لیگ برتر هندبال، گفت: لیگ هر سال دستخوش مشکلاتی بود ولی در نهایت برگزار می‌شد، اما گویا در لیگ برتر جدید با مشکلات بیشتری نسبت به دوره‌های قبل روبرو هستیم. وضعیت باشگاه‌ها از نظر مالی و اقتصادی مناسب نیست و حتی برخی از باشگاه‌ها نتوانسته‌اند قرارداد بازیکنان سال گذشته خود را پرداخت کنند بنابراین تعدادی از باشگاه‌ها از حضور در لیگ کناره‌گیری کرده‌اند.

او برگزاری لیگ در زمان مقرر را هم ممکن ندانست و ادامه‌ داد: با وجود این شرایط لیگ که قرار بود در نیمه دوم شهریورماه برگزار شود، اما طی جلسه‌ای سازمان لیگ به این نتیجه‌ رسید که لیگ را در نیمه دوم مهرماه آغاز کند تا در این فاصله وضعیت باشگاه‌ها مشخص شده و با توجه به تعداد تیم‌ها برای شروع لیگ تصمیم گیری کنند، اما در نهایت من فکر می‌کنم که انجام به موقع لیگ مشخص نباشد، چون اکنون در وضعیت حساس و بحرانی هستیم. با وجود آمدن سرپرست فدراسیون مجموعه باید رایزنی خود را در خصوص جذب حامیان مالی جدید برای باشگاه‌ها و تیم‌های ملی انجام دهند و تمام تلاش خود را برای سر و سامان دادن به وضعیت باشگاه‌ها انجام دهند.

حبیبی بر این باور است که نباید باشگاه‌ها به حال خود رها شوند و سازمان لیگ و فدراسیون باید پیگیری‌های لازم را در خصوص جذب حامی مالی و ترغیب باشگاه‌ها انجام دهند. او در این باره توضیح داد: رییس پیشین فدراسیون طی سفرهای استانی و با رایزنی با استانداری‌ها، مقامات استان‌ها، مدیران کلی ورزش و جوانان استان‌ها، شهرداری‌ها و باشگاه‌ها را مجاب به ادامه فعالیت و تیم‌داری در هندبال می‌کرد. در سال جاری نیز نباید باشگاه‌ها به حال خودشان رها شوند و اگر کسی پیگیری‌های لازم را انجام ندهد قطعاً به مشکل بر می‌خوریم. من فکر می‌کنم باید هم از سوی سازمان لیگ و هم از سوی مسئولان فدراسیون پیگیری‌ها صورت گیرد تا باشگاه‌ها ترغیب و علاقمند به حضور در لیگ شوند و مشکلات مرتفع شود.

کارشناس هندبال با اشاره به لیگ پویا و با کیفیت ادامه‌ داد: باید تیم‌ها آمادگی خود را اعلام کرده و تمرینات خود را آغاز کنند. اگر لیگ شروع شود، اما بازیکنان قرارداد نداشته باشند یا آماده نباشند یا حتی تیم‌ها بدون پشتوانه وارد لیگ شوند، قطعا آن لیگ با کیفیت نخواهد بود. زمانی می‌توان یک لیگ پویا و با کیفیت داشته باشیم که از اکنون که حدود ۳۰ یا ۴۰ روز تا زمان برگزاری زمان داریم باشگاه‌ها اقدام به جذب بازیکنان و کادرفنی کنند.

او تاخیر در برگزاری لیگ برتر را در آمادگی تنها نماینده هندبال ایران در جام باشگاه‌های آسیا موثر دانست و تصریح کرد: تیم نفت و گاز گچساران برای حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا فرصت آنچنانی ندارد و تا آبان ماه که زمان برگزاری این مسابقات است، تنها فرصت حضور در سه رقابت در لیگ ستارگان را خواهد داشت و با یک آمادگی نسبی می‌تواند راهی این مسابقات شود. تیم‌های باشگاهی ما آمادگی حضور در اردوها و تورنمنت‌های تدارکاتی خارج از کشور را ندارند و شاید توانایی جذب بازیکنان خارجی را هم نداشته باشند.

کارشناس و پیشکسوت هندبال حضور نفت و گاز گچساران در جام باشگاه‌های آسیا را بدون بازیکن خارجی و آمادگی فیزیکی مناسب حضور موفقی ندانست و عنوان کرد: پیش از این ظرفیت جذب بازیکن خارجی در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا دو بازیکن بود، اما از سال گذشته این ظرفیت به چهار افزایش پیدا کرده است.   همه تیم‌های حاضر همچون عربستان و امارات از تمام این ظرفیت‌ها استفاده خواهند کرد. تیمی مثل قطر نیز با تغییر ملیت ۹۰ درصدی بازیکن از وجود بازیکنان خارجی سود می‌برد، اما اگر قرار باشد نماینده ایران بدون بازیکن تقویتی خارجی و آمادگی فیزیکی و فنی مناسب حضور پیدا کند قطعا حضور موفقی نخواهد داشت.

مسئول کمیته‌ آموزش فدراسیون هندبال در خصوص جلسات تمرینی‌اش با بازیکنان تهرانی، خاطر نشان کرد: حدود ۱۰ روزی است که محل سکونت خود را به تهران تغییر داده‌ام و ساکن تهران شده‌ام که به لحاظ انجام مسئولیتی که در کمیته‌ آموزش بر عهده دارم دچار مشکل نشوم. از طرفی چون تنها تیم تهرانی در حال‌ حاضر شرایط خوبی را از لحاظ فیزیکی و آمادگی لازم برای حضور در لیگ و همچنین هیچ گونه حامی مالی را برای حضور در فصل جدید هندبال ندارد از فدراسیون تقاضا کرده‌ام تا ساعت‌هایی را در اختیار ما بگذارد و من نیز از وقت خود به صورت داوطلبانه استفاده کرده و بچه‌های تهرانی را که بیشترشان سابقه حضور در تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را داشته‌اند، دور هم جمع کرده تا انسجام و آمادگی در بین آنها ایجاد شود.

او ادامه‌ داد: اگر در طول این ماجرا فدراسیون و هیات هندبال تهران نیز پیگیری‌های لازم را جهت جذب حامی مالی و ایجاد یک باشگاه برای نماینده تهران داشته باشند، بازیکنان با آمادگی لازم در آن حضور می‌یابند. اگر هم که تهران نماینده ای در لیگ برتر نداشت حداقل بازیکنان از لحاظ تمرینی و آمادگی در شرایط خوبی قرار خواهند گرفت و می‌توانند جذب سایر باشگاه‌ها شوند.

حبیبی با ابراز امیدواری برای تنها نماینده پایتخت در لیگ برتر هندبال، ‌اضافه کرد: با این  انسجامی که در بین بازیکنان ایجاد می‌شود امیدوارم مسئولان فدراسیون و هیات هندبال استان تهران توجه بیشتری به این تیم کنند و ما نیز تلاش خود را خواهیم کرد تا اتفاق خوبی را برای تنها نماینده پایتخت در هندبال کشور داشته باشیم.

کارشناس و پیشکسوت هندبال در انتهای سخنانش، گفت‌: امیدوارم بعد از بحث تیم‌های ملی حداقل بتوانیم یک لیگ پویا و خوب را در هندبال شاهد باشیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید